Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: Elche CF - Real Racing Club de Santander 2-0 (1-0)

1 grudnia na Estadio Manuel Martínez Valero odbyło się spotkanie 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Elche i Racinga Santander. Mecz zakończył się zwycięstwem Elche 2-0. Na stadionie zasiadło 9 501 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-01 18:00 | Stadion: Estadio Manuel Martínez Valero | Widzów: 9501 | Arbiter: Jorge Figueroa Vázquez
Elche CF
Real Racing Club de Santander
2
0
Y. Qasmi 21'
Nino 51'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Drużyna Elche wygrała jeden raz, zremisowała trzy, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W drugiej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Óscara Gila z Elche, a w siódmej minucie Davida Carmonę z drużyny przeciwnej.

Trzeba było trochę poczekać, aby Yacine Qasmi wywołał eksplozję radości wśród kibiców Elche, strzelając gola w 21. minucie pojedynku. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie. Asystę zaliczył Josán Fernández.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Elche.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Elche, zdobywając kolejną bramkę. W 51. minucie wynik na 2-0 podwyższył Nino. Przy strzeleniu gola pomagał Gonzalo Verdú.

W 55. minucie za Fidela wszedł Iván Sánchez. A trener Racinga Santander wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Nica Hidalga. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Toribio. Między 62. a 75. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Racinga Santander i jedną drużynie przeciwnej.

W 68. minucie Nuha Marong został zmieniony przez Davida Rodrígueza, co miało wzmocnić drużynę Racinga Santander. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Nina na Omenuke'a Mfulu. Niedługo później trener Elche postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Claudio Medina, a murawę opuścił Yacine Qasmi. W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Enzo Lombardo, zawodnik Racinga Santander.

Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 2-0.

Luca Zinedine Zidane
62′ Gonzalo Cacicedo Verdú
Ruano Delgado Alexis64′
Daniel Pedro Calvo San Román
David Carmona Sierra7′
Álvaro Juan Cruz Armada
Moises Delgado
2′ Óscar Gil Regaño
Jordi Figueras Montel
55′ Fidel Chaves de la Torre
Abdoul Karim Yoda75′
 51′ 71′ Juan Francisco Martínez Modesto
Nuha Marong Krubally68′
 21′ 79′ Yacine Qasmi
Enzo Lombardo90′
Miguel San Román Ferrándiz
Iván Crespo Secunza
Andoni López Saratxo
Aitor Buñuel Redrado
71′ Omenuke Mfulu
Iñaki Olaortua Descarga
55′ Iván Sánchez Aguayo
Nicolás Hidalgo GArcía59′
Manuel Sánchez López
Ritchie Kitoko
79′ Claudio Medina Ricoy
Mario Ortiz Ruiz
Pere Milla Peña
David Rodríguez Sánchez68′

Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy Racinga Santander. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy gospodarzy obejrzeli jedną żółtą kartkę w pierwszej i jedną w drugiej części meczu.

Jedenastka Elche w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie dokonał dwóch zmian.