Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: CF Fuenlabrada - Cádiz CF 1-0 (0-0)

1 grudnia na Estadio Fernando Torres odbył się mecz 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Fuenlabrady i Cádizu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Fuenlabrady 1-0. Starcie obejrzało 5 282 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-12-01 12:00 | Stadion: Estadio Fernando Torres | Widzów: 5282 | Arbiter: S. Ais Reig
CF Fuenlabrada
Cádiz CF
1
0
J. Martínez 80'

Był to pojedynek na szczycie tabeli. Zapowiadał się ciekawy mecz, gdyż spotkały się czwarta i pierwsza drużyna Segundy División.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 17. a 24. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Fuenlabrady i jedną drużynie przeciwnej.

W 25. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jean-Pierre Rhyner z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 20. minucie. Na cztery minuty przed zakończeniem pierwszej połowy arbiter pokazał żółtą kartkę Davidowi Prieto z Fuenlabrady. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 59. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Falego Jiméneza, zawodnika Cádizu. Po pierwszym kwadransie od gwizdka rozpoczynającego drugą część meczu w drużynie Fuenlabrady doszło do zmiany. Ibán Salvador wszedł za Áleksa Valleja.

W 63. minucie Javi Navarro został zmieniony przez Luisa Quezadę. W 64. minucie żółtą kartką został ukarany Hugo Fraile, piłkarz gospodarzy. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Cádizu doszło do zmiany. David Querol wszedł za Anthony'ego Lozana.

A kibice Fuenlabrady nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jeissona Martíneza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Oriol Riera. Posunięcie trenera było słuszne. Jeissona Martíneza zdobył zwycięską bramkę w 80. minucie spotkania.

W tej samej minucie jedynego gola meczu strzelił Jeisson Martínez dla drużyny Fuenlabrady. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Asystę przy golu zanotował José Fran.

W następstwie utraty gola trener Cádizu postanowił zagrać agresywniej. W 84. minucie zmienił obrońcę Luisa Espina i na pole gry wprowadził napastnika Alberta Pereę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W tej samej minucie w zespole Fuenlabrady doszło do zmiany. José León wszedł za Héctora Hernándeza. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia ukarał żółtymi kartkami Ibána Salvadora z Fuenlabrady oraz Alberta Pereę, Jona Garrida z drużyny gości.

Rafael Jiménez Jarque59′
41′ David Prieto
Jean-Pierre Patrick Rhyner20′ 25′
Marquez Crespo Cristóbal
Alejandro Fernández Iglesias
64′ Hugo Fraile Martín
Jon Ander Garrido Moracia90′
60′ Alejandro Vallejo Mínguez
José María Martín-Bejarano Serrano
24′ 74′ Oriol Riera Magem
Javier Navarro Rodríguez63′
17′ 84′ Héctor Hernández Marrero
Yann Yves Laurent Bodiger
84′ José León Bernal
Luis Miguel Quezada Sánchez63′
Anderson Emanuel Castelo Branco Cruz
Manuel Nieto Sánchez
74′  80′ Jeisson Enrique Martínez Aranibar
Alberto Perea Correoso84′ 90′
60′ 90′ Ibán Salvador Edu
David Querol Blanco73′

Wyjątkowa nieporadność napastników Cádizu była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, natomiast w drugiej trzy żółte.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.