Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: CD Tenerife - UD Almería 1-3 (1-2)

W starciu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 30 listopada, zespół CD Tenerife przegrał z Almeríą 1-3 (1-2). Mecz na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie obejrzało 12 394 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-30 18:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 12394 | Arbiter: J. Iglesias Villanueva
Sergio Aguza 90'

Dotychczasowa historia spotkań między zespołami jest bardzo bogata. Na 21 spotkań drużyna CD Tenerife wygrała osiem razy i zanotowała cztery porażki oraz dziewięć remisów.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Na boisku zrobiło się niespokojnie. Aby opanować sytuację w dziewiątej minucie, arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom CD Tenerife: Ortoli i Nahuelowi Leivie.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w 27. minucie spotkania, gdy José Lazo zdobył pierwszą bramkę. Przy strzeleniu gola pomógł Juan Munoz.

Drużyna CD Tenerife ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała jedenastka gości, strzelając kolejnego gola. Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy José Lazo po raz drugi strzelił gola zmieniając wynik na 0-2. Ponownie asystę zaliczył Juan Munoz.

Zawodnicy CD Tenerife szybko odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 38. minucie na listę strzelców wpisał się Borja Lasso. Asystę przy golu zanotował Suso Santana.

W 49. minucie Nahuel Leiva został zastąpiony przez Elliota Gómeza. Między 59. a 80. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 66. minucie Alberto Jiménez został zmieniony przez Filipa Malbaszicia, a za Daniego Gómeza wszedł na boisko Jorge Padilla, co miało wzmocnić drużynę CD Tenerife. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Juana Munoza na Chemę Núñez. Niedługo później trener Almeríi postanowił bronić wyniku. W 84. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika José Laza wszedł Jonathan, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gości utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gości udało się strzelić gola i wygrać. W doliczonej drugiej minucie meczu w drużynie Almeríi doszło do zmiany. Romera wszedł za Darwina Núñeza.

Trzy minuty później arbiter ukarał kartką Áleksa Muñoza, piłkarza gospodarzy.

W ostatnich minutach spotkania na boisku atmosfera była rozgrzana. W doliczonej szóstej minucie spotkania wynik ustalił Sergio Aguza. Przy zdobyciu bramki pomagał Chema Núñez.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 1-3.

UD Almería
9′ Adrián Ortolá Vañó
Fernando Martínez Rubio
59′ 66′ Alberto Jiménez Benítez
Iván Balliu Campeny
Shaquell Moore
Nikola Maraš
90′ Alejandro José Muñoz Miguel
Iván Martos Campillo80′
Luis Jesús Pérez Maqueda
Lucien Fridolin Owona Ndong
78′ Carlos Ruiz Arenaga
Sergio Aguza Santiago  90′
 38′ Francisco Borja Lasso
César de la Hoz López
9′ 49′ Matías Nahuel Leiva Esquivel
José Carlos Lazo Romero  27′, 32′ 84′
Jesús Manuel Santana Abreu
Darwin Gabriel Núñez Ribeiro90′
Aitor Sanz Martín
José Corpas Serna
78′ Daniel Gómez Alcón
José Manuel Núñez Martín74′
66′ Filip Malbaszić
Gaspar Panadero Zamora
49′ Elliot Gómez López
Arvin Appiah
78′ Jorge Padilla Soler
Sekou Gassama Cissokho

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu pięć żółtych kartek, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.