Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda División: CD Mirandés - Real Sporting de Gijón 0-0

W spotkaniu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 30 listopada, jedenastka Mirandésu zremisowała ze Sportingiem Gijón 0-0. Mecz na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro obejrzało 3 682 widzów.

18. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-30 16:00 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 3682 | Arbiter: Luis Milla
CD Mirandés
Real Sporting de Gijón
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Drużyna Sportinga Gijón wygrała aż cztery razy, zremisowała dwa, a przegrała tylko raz.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie otrzymał Antonio Sánchez z zespołu gospodarzy. Była to 31. minuta meczu.

W 56. minucie sędzia przyznał kartkę Mickaëlowi Malsie z Mirandésu. Chwilę później trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 61. minucie na plac gry wszedł Matheus Barrozo, a murawę opuścił Iñigo Vicente.

W 62. minucie za Aitora Garcíę wszedł Berto González. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Mirandésu doszło do zmiany. Álvaro Peña wszedł za Mickaëla Malsę. A trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Álvara Vázqueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Manu García.

W 83. minucie Martín Merquelanz został zmieniony przez Álvara Reya, co miało wzmocnić jedenastkę Mirandésu. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Travera na Ismę Cerro. W doliczonej drugiej minucie starcia kartkę dostał Molinero, piłkarz Sportinga Gijón.

Pablo Pérez Rodríguez
56′ 72′ Mickaël Ramon Malsa
Pedro Díaz Fanjul
31′ Antonio Sánchez Navarro
Manuel García Alonso79′
Marcos André de Sousa Mendonça
José Gragera Amado
83′ Martín Merquelanz Castellanos
Aitor García Flores62′
61′ Iñigo Vicente Elorduy
Carlos Carmona Bonet
72′ Álvaro Peña Herrero
Alberto González García62′
83′ Álvaro Rey
Ismael Cerro Sánchez88′
61′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Álvaro García Vázquez79′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy Mirandésu obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.