Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda B: UP Langreo - Sporting Gijón II 1-1 (0-0)

21 grudnia na Estadio Nuevo Ganzábal w La Felguerze odbyło się starcie 18. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UP Langreo i Sportinga Gijón II. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1.

Chiki 46'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą osiem razy. Drużyna Sportinga Gijón II wygrała aż sześć razy, zremisowała raz, a przegrała tylko raz.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na początku drugiej połowy zawodnicy Sportinga Gijón II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 46. minucie bramkę zdobył Chiki.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom UP Langreo: Ramirowi Mayorowi w 50. i Anderowi Gayoso w 52. minucie. Ramiro Mayor z UP Langreo w 59. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej został on ukarany w 50. minucie. W 60. minucie za Ivána Elenę wszedł César García.

A kibice UP Langreo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Cristiana Carraceda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Pedro Montero. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującego gola. W 73. minucie Gaspar Campos został zmieniony przez Álvara Santamaríę, a za Chikiego wszedł na boisko Javi Cobo, co miało wzmocnić drużynę Sportinga Gijón II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Jordiego Marenyę na Ernestena Lavsambę oraz Mateo Arellana na Jorge Hernándeza. Między 77. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki zawodnikom Sportinga Gijón II i dwie drużynie przeciwnej.

Zespół UP Langreo otrząsnął się z chwilowego letargu. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W pierwszej minucie doliczonego czasu gry wynik ustalił David Álvarez. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego ósme trafienie w sezonie.

Minutę później czerwone kartki dostali: Jorge Hernández (po drugiej żółtej) z UP Langreo oraz Guille Rosas (po drugiej żółtej) ze Sportinga Gijón II. Do końca spotkania rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 1-1.

Pablo García Carrasco
52′ Ander Gayoso Reina
Guillermo Rosas Alonso90′ 90′
50′ 59′ Ramiro Mayor Ruiz
Pelayo Suárez López
78′ Mateo Arellano Jiménez
Pablo Villalón Rodríguez
Álvaro Gómez Martín
Christian Borrego Isabel  46′ 79′ 82′
Adrián Llano Méndez
Gaspar Campos Ansó Fernández90′ 73′
73′ Jordi Marenyà Gumbau
Iván Elena Hervás60′
66′ Pedro Montero Cascales
José Gragera Amado
 90′ Antonio David Álvarez Rey
Alberto Espeso Fernández
73′ 77′ Ernesten Rubis Lavsamba
Javier Cobo Peña82′
Pablo Jesús Rodríguez Fernández
César García Menéndez60′
66′ Cristian Carracedo García
Daniel Sandoval Giraldo
78′ 90′ 90′ Jorge Hernández Diéguez
Álvaro Santamaría Arenas73′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Zawodnicy UP Langreo dostali w meczu cztery żółte kartki i dwie czerwone, a ich przeciwnicy cztery żółte oraz jedną czerwoną.