Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda B: Izarra - Salamanca 2-6 (0-3)

21 grudnia na Estadio Merkatondoa w Estelli odbył się mecz 18. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Izarry i Salamanki. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Salamanki 6-2.

Guille Andrés 71'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszych minutach meczu piłkarze Salamanki nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 15. minucie na listę strzelców wpisał się Javi Ribelles.

Między 28. a 32. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

Drużyna gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół Salamanki, strzelając kolejnego gola. W 33. minucie wynik na 0-2 podwyższył David Grande. To już siódme trafienie tego zawodnika w sezonie.

Guti z Izarry w 34. minucie dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 32. minucie.

Niedługo później David Grande wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salamanki, zdobywając kolejną bramkę w 40. minucie spotkania. Chwilę później trener Salamanki postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 43. minucie na plac gry wszedł Matthieu Amouzou, a murawę opuścił Javi Navas.

Drugą połowę drużyna Izarry rozpoczęła w zmienionym składzie, za Eneka Martíneza, Sagüésa weszli Álex Maestresalas, Pablo Ruiz. W 52. minucie żółtą kartką został ukarany Javi Ribelles, piłkarz Salamanki.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salamanki w 56. minucie spotkania, gdy David Grande strzelił czwartego gola. W 58. minucie Carlos de la Nava został zmieniony przez Guille Andrésa.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie na listę strzelców wpisał się Ibai Ardanaz.

W 70. minucie żółtą kartkę dostał Laborda z zespołu gospodarzy. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Salamanki doszło do zmiany. Iván Garrido wszedł za Davida Grande'a.

Piłkarze gości odpowiedzieli zdobyciem bramki. W tej samej minucie trafił Guille Andrés.

Zawodnicy Izarry szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 77. minucie bramkę dla piłkarzy Izarry zdobył Laborda. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Trener Izarry wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Borję Encadę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy dziewięć razy. Murawę musiał opuścić Ibai Ardanaz.

Zespół Salamanki nie dał rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej pierwszej minucie starcia Javi Ribelles ponownie zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-6.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-6.

Brais Pereiro Troncoso
32′ 34′ Jorge Adán Beltrán
David Gallego Rodríguez
Gian Franco Allala Menéndez
Juan Francisco Góngora Mateo
Aritz Eguaras Álvarez
Pedro López Rodríguez
46′ Eneko Martínez Oraa
Javier Fernández Herranz28′ 43′
46′ Carlos Sagüés Curini
Javier Ribelles Alfonso  15′, 90′ 52′
 58′ 83′ Ibai Ardanaz García
Álvaro Romero Morillo
Juan Luis Cisneros Alfaro
Carlos De la Nava García58′
30′ Roberto López Esquiroz
Francisco David Grande Serrano  33′, 40′, 56′ 71′
 77′ 70′ Gorka Laborda García
Jesús Hernández de la Torre
Mikel Yoldi Aizagar
Iñigo Zubiri Mangado
Krzysztof Sendorek
Javier Hernández Gómez
46′ Alejandro Maestresalas Andueza
Jordan Blaise
46′ Pablo Ruiz Villaverde
Ayoze Placeres Delgado
Francisco Javier Areso Blanco
Matthieu Kevin Wesley Amouzou43′
83′ Borja Encada Pérez
Diego González Díaz

Guillermo Andrés López58′  71′

Iván Garrido Ciaurriz71′

Piłkarze gospodarzy otrzymali w meczu trzy żółte kartki i jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy dwie żółte.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.