Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda B: Córdoba CF - Marbella FC 1-2 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 22 grudnia, drużyna Córdoby przegrała z Marbellą 1-2 (0-0). Mecz odbył się na Estadio Nuevo Arcángel.

M. Azman 71'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą siedem razy. Zespół Córdoby wygrał aż pięć razy, a przegrał tylko dwa.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Marbelli w 47. minucie spotkania, gdy Manel Martínez strzelił pierwszego gola. W następstwie utraty gola trener Córdoby postanowił zagrać agresywniej. W 52. minucie zmienił pomocnika José Antonia i na pole gry wprowadził napastnika Juantę, który w bieżącym sezonie ma na koncie trzy bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Pomimo strzelenia gola nie udało się odwrócić losów meczu gdyż przeciwnicy także zdobyli bramkę.

Jedyną kartkę w meczu arbiter pokazał Mustafie Azmanowi z Marbelli. Była to 58. minuta starcia. Trener Marbelli wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juergena Elitima. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manel Martínez. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięskiego gola.

Bramkarz Marbelli wielokrotnie wychodził z opresji obronną ręką. Skutecznie interweniował w pojedynku sześć razy, ale nie zachował czystego konta. W 65. minucie bramkę wyrównującą zdobył Owusu Kwabena.

Niedługo później Mustafá Azman wywołał eksplozję radości wśród kibiców Marbelli, strzelając kolejnego gola w 71. minucie meczu. W 74. minucie za Mustafę Azmana wszedł Yaimil Medina.

W 80. minucie Zelu został zmieniony przez Sebasa Moyana, co miało wzmocnić jedenastkę Córdoby. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Samu Delgadę na Alejandra Faurlina. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 1-2.

Elías Pérez Sastre
52′ José Antonio González Estrada
Mustafá Azman Zeinha  71′ 58′ 74′
80′ José Luis García Pérez
Óscar García Guerrero
 65′ Owusu Kwabena
Juergen Farid Elitim Sepúlveda62′
80′ Francisco Sebastián Moyano Jiménez
Alejandro Damián Faurlin85′
52′ Juan Tomás Ortuño Martínez
Yaimil José Medina Rodríguez74′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Marbelli przyznał jedną żółtą.

Drużyna Córdoby w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.