Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda B: Celta Vigo II - RM Castilla 0-1 (0-0)

W spotkaniu 18. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 8 stycznia, jedenastka Celta Vigo II przegrała z RM Castilla 0-1 (0-0). Starcie odbyło się na Campo de Fútbol Municipal de Barreiro.

18. kolejka Hiszpania - Segunda B
2020-01-08 15:45 | Stadion: Campo de Fútbol Municipal de Barreiro | Arbiter: Francisco García
Real Club Celta de Vigo II
Real Madryt Castilla
0
1
Mario Gila 56'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna RM Castilla wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W dziewiątej minucie Álvaro Bravo został zastąpiony przez Martína Calderóna.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom RM Castilla: Sergiowi Lópezowi w 36. i Mariowi Gili w 38. minucie. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Jedyną bramkę meczu dla RM Castilla zdobył Mario Gila w 56. minucie. W 62. minucie kartkę otrzymał Alberto Solís z zespołu gospodarzy.

W 63. minucie w jedenastce Celta Vigo II doszło do zmiany. Sergio Bermejo wszedł za Daniego Vegę. W następstwie utraty bramki trener Celta Vigo II postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Gabriego Veigę i na pole gry wprowadził napastnika Yawa Yeboaha, który w bieżącym sezonie ma na koncie jednego gola. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego jedenastka wciąż miała problemy ze skutecznością. Chwilę później trener RM Castilla postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 65. minucie na plac gry wszedł Marvin, a murawę opuścił Francisco Feuillassier.

W 69. minucie Manu Farrando został zmieniony przez Ikera Losadę, co miało wzmocnić zespół Celta Vigo II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Césara Gelaberta na Miguela Baezę w 88. minucie. Od 76. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom RM Castilla i jedną drużynie przeciwnej.

Víctor Chust García
69′ Manuel Farrando Stiepovich
Álvaro Bravo Jiménez9′
62′ Alberto Solís Gómez
Francisco Feuillassier Ábalo65′
63′ Gabriel Veiga Novas
Álvaro Fidalgo Fernández
Emmanuel Apeh
César Gelabert Pina88′
63′ Daniel Vega Cintas
Miguel Baeza Pérez88′
63′ 76′ Sergio Bermejo Lillo
Martín Manuel Calderón Gómez9′ 77′
69′ Iker Losada Aragunde
Jorge Martín Camuñas
Miguel Rodríguez Vidal
Marvin Olawale Akinlabi Park65′
63′ Yaw Yeboah
Rodrigo Antonio Rodrigues

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Celta Vigo II, a zawodnikom gości pokazał pięć.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.