Liga hiszpańska - 18. kolejka Segunda B: CD Calahorra - Arenas Club de Getxo 2-1 (0-1)

W pojedynku 18. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 21 grudnia, zespół Calahorry wygrał z Getxo 2-1 (0-1). Mecz odbył się na Estadio La Planilla.

Asier Parra 9'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Getxo wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Getxo w dziewiątej minucie spotkania, gdy Asier Parra zdobył pierwszą bramkę.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Getxo.

W 58. minucie Sergio Parla wyrównał wynik meczu z karnego.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Calahorry przyniosły efekt bramkowy. Na 25 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Jorge Fernández. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego szóste trafienie w sezonie.

W 71. minucie Nacho Matador został zastąpiony przez Gorkę Marcosa. Chwilę później trener Calahorry postanowił bronić wyniku. W 75. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Fernanda Carralera wszedł Iribarren, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła drużynie Calahorry utrzymać prowadzenie. A kibice Getxo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Unaiego Hernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy. Murawę musiał opuścić Josu Ibarbia.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Calahorra: Cristianowi Márquezowi w 83. minucie i Echaide'owi w drugiej minucie doliczonego czasu starcia. W 83. minucie Chacopino został zmieniony przez Isaaca Manjóna, a za Jorge Fernándeza wszedł na boisko Sergio Benito, co miało wzmocnić jedenastkę Calahorry. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Asiera Parrę na Kaisera Lázarę. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 2-1.

Diego Carrio Quilligan
90′ Jon Echaide Sola
Antonio Frau Arnal
Alberto González Marín
Josu Ibarbia Perurena82′
83′ Cristian Márquez Sánchez
Erik Polanco Gómez
Alberto Morgado Liberal
Ian Uranga Chong
 58′ (k.) Sergio Parla García
Ignacio Matador Aguilera71′
75′ Fernando Miguel Carralero García
Asier Parra Cuezva  9′ 90′
 65′ 90′ Jorge Fernández Pérez
Jon Urkiza Txabarri
Mohamed Kamal Abdeselam El Hamdi
Jon Etxaniz Llamas
83′ José Alejandro Chacopino Luchoro
Jon Aranda Goenaga
75′ Yasim Iribarren Es-snibi
Oscar Francis Borg
90′ Sergio Benito de Pablo
Juan Carlos Lázaro Cervera90′
Adrien Goñi Cariñanos
Theo García Otero
Emilio Lozano Martínez
Unai Hernández Lestón82′
83′ Isaac Manjón Chaparro
Gorka Marcos Sánchez71′

Arbiter nie ukarał piłkarzy Getxo żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał dwie żółte.