Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: UE Llagostera Costa Brava - UE Olot 1-0 (0-0)

14 grudnia na Estadio Municipal de Llagostera odbyło się starcie 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami UE Llagostera i UE Olot. Pojedynek zakończył się zwycięstwem UE Llagostera 1-0.

17. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-14 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de Llagostera | Arbiter: Sergio Pérez
UE Llagostera Costa Brava
UE Olot
1
0
Sascha 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą cztery razy. Zespół UE Llagostera wygrał aż trzy razy, a przegrał tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Między ósmą a 29. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom UE Llagostera i jedną drużynie przeciwnej.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy za czerwoną kartkę zszedł z boiska Xumetra osłabiając tym samym zespół UE Olot. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

Trener UE Llagostera wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Kuku. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 10 razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić David Crespo. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić zwycięską bramkę. W 60. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Moratallę z UE Llagostera, a w 64. minucie Héctora Simóna z drużyny przeciwnej.

W 67. minucie Carlos Polo został zmieniony przez Kiliana Granta. W 69. minucie w drużynie UE Llagostera doszło do zmiany. Albert Dalmau wszedł za Moratallę. Niedługo później trener UE Olot postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 81. minucie na plac gry wszedł Natalio, a murawę opuścił Joel Arimany.

Na cztery minuty przed zakończeniem meczu w zespole UE Olot doszło do zmiany. José Martínez wszedł za Héctora Simóna. W doliczonej pierwszej minucie starcia drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Arnau Comas z zespołu gości i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 29. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników UE Llagostera w 90. minucie spotkania, gdy Sascha strzelił pierwszego gola. W doliczonej trzeciej minucie meczu żółtą kartkę dostał David García z drużyny gospodarzy.

Minutę później w zespole UE Llagostera doszło do zmiany. Yeray wszedł za Nahuela Arroyę.

Marc Vito Brezmes
46′ David Crespo Zurita
Lluís Aspar Mayà
18′ Diego González Cabanes
Alan Baró Calabuig
Joan Maynau Pujals
Arnau Comas Freixas29′ 90′
60′ 69′ Aimar Moratalla Botifoll
Carles Mas Bacardit
Lucas Agustín Viale Ochoa
Jordi Masó Ribas
90′ Nahuel Arroyo Mazorra
Héctor Simón Escudero64′ 86′
8′ Sergio Cortés Zamorano
Albert Vivancos Roig
90′ David García Gall
Jordi Xumetra Feliu38′
Santiago Magallán
Joel Arimany Sala81′
 90′ Fernando Andreu Lahrach
Carlos Javier Polo Jiménez67′
Albert Torra Codina
Pol Ballesté López
Noel Carbonell Bosch
José Antonio Martínez Cervera86′
69′ Albert Dalmau Martinez
Eloi Amagat Arimany
Pol Gómez Giralt
José Antonio Soler Durá
90′ Yeray Sabariego Raja
Kilian Grant Carvalheira67′
46′ Mamadou Kanteh Danjo
Natalio Lorenzo Poquet81′
Anselm Pasquina Ureña
Álvaro Salinas García

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom UE Llagostera w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę i jedną czerwoną, w drugiej także jedną żółtą oraz jedną czerwoną.