Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: SD Amorebieta - Deportivo Alavés II 1-1 (0-0)

W spotkaniu 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Amorebiety zremisowała z Alavésem II 1-1 (0-0). Mecz odbył się na Campo Municipal de Urritxe w Amorebie-cie-Echano.

17. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-14 16:30 | Stadion: Campo Municipal de Urritxe | Arbiter: Imanol Irurtzun
SD Amorebieta
Deportivo Alavés II
1
1
Íñigo Orozco 77'
Jorge Bengoetxea 56'

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 54. minucie Ekain Zenitagoia został zmieniony przez Íñiga Orozca.

W tym czasie to piłkarze Alavésu II otworzyli wynik. W 56. minucie na listę strzelców wpisał się Jorge Bengoetxea.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w jedenastce Alavésu II doszło do zmiany. Álex Gualda wszedł za José Rodrígueza. A kibice Amorebiety nie mogli już doczekać się wprowadzenia Aitora Ortegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Mikel Álvaro. To była dobra decyzja, ponieważ jego zespołowi udało się strzelić wyrównującą bramkę. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 75. minucie, w jedenastce Alavésu II za Pabla Álvareza wszedł Rodrigo Rivas, a w zespole Amorebiety Markel Lozano zmienił Gabriego Salazara.

Jedenastka gości niedługo cieszyła się prowadzeniem. Trwało to 21 minut, zespół Amorebiety doprowadził do remisu. Gola strzelił Íñigo Orozco. Chwilę później trener Alavésu II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 79. minucie na plac gry wszedł Iñaki Elejalde, a murawę opuścił Andrei Lupu.

Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się wynikiem 1-1.

Erik Ruiz Álvarez
67′ Mikel Álvaro Salazar
Pablo Álvarez García75′
Iker Bilbao Mendiguren
Antonio Perera Calderón
75′ Markel Lozano Llona
José Luis Rodríguez Francis67′
Iker Seguín Cid
Oier Sarriegi Isasa
Iker Amorrortu Andrinúa
Paulino De la Fuente Gómez
54′ Ekain Zenitagoia Arana
Víctor López Ibáñez
67′ Aitor Ortega Asenjo
Iñigo Arzuaga Mesa
Unai Rementeria Castro
Alejandro Gualda Jardón67′
54′  77′ Íñigo Orozco Andonegi
Iñaki Elejalde Rodríguez79′
75′ Gabriel Salazar Rojo
Rodrigo Rivas González75′

Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny. Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty.

Drużyna Alavésu II zagrała bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter nie pokazał żadnych kartek, mimo zdarzających się fauli.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.