Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: Salamanca - Guijuelo 2-1 (0-1)

14 grudnia na Pistas del Helmántico odbył się mecz 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Salamanki i Guijuelo. Starcie zakończyło się zwycięstwem Salamanki 2-1.

Luis Lara 19'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą trzy razy. Drużyna Salamanki wygrała dwa razy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu trzeba było trochę poczekać. Po nieciekawym początku meczu piłkarze Guijuelo nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W 19. minucie na listę strzelców wpisał się Luis Lara.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie obejrzał Javi Ribelles z Salamanki. Była to 34. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Guijuelo.

W 50. minucie gola wyrównującego strzelił z rzutu karnego Juan Góngora. W 55. minucie Álvaro Santos zastąpił Javiego Navasa.

Chwilę później trener Guijuelo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 57. minucie na plac gry wszedł Pepe Carmona, a murawę opuścił Yassin Fékir.

Dalsze wysiłki podejmowane przez jedenastkę Salamanki przyniosły efekt bramkowy. Po godzinie gry wynik ustalił Álvaro Romero.

W 62. minucie sędzia przyznał kartkę Ivánowi Pérezowi z drużyny gości. Trener Salamanki wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Ivána Garrida. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 13 razy i ma na koncie dwie zdobyte bramki. Murawę musiał opuścić David Grande. W 66. minucie Andi Bogdan został zmieniony przez Daniela Sikorskiego, a za Luisa Larę wszedł na boisko Edward Bolaños, co miało wzmocnić drużynę Guijuelo. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Guille Andrésa na Ayoze Placeresa.

Między 69. a 85. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy i dwie drużynie przeciwnej. Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-1.

Daniel Hernández Cabeza
 50′ (k.) 76′ Juan Francisco Góngora Mateo
Jonathan Martín Carabias85′
55′ Álvaro Santos Cincunegui
Jesús Francisco Muñoz Ruiz
34′ Javier Ribelles Alfonso
Iván Pérez Cuevas62′
 60′ 75′ Álvaro Romero Morillo
Andi Bogdan Stalea66′
86′ Guillermo Andrés López
Pablo César Espina Ordoñez
Carlos De la Nava García
Carlos Rubén Esteban Rodríguez
64′ Francisco David Grande Serrano
Cristóbal Gil Martín69′
Jesús Hernández de la Torre
Luis Lara Roa  19′ 79′
72′ Iñigo Zubiri Mangado
Yassin Fékir57′
Javier Hernández Gómez
Taliby Konaté Diakite
Jordan Blaise
Juan José García Martínez
86′ Ayoze Placeres Delgado
José Carmona Rodríguez57′
Matthieu Kevin Wesley Amouzou
Iván Agudo Martínez
55′ Javier Fernández Herranz
Edward Orlando Bolaños Angulo79′
Diego González Díaz
Cristian Dieste Barrajón
64′ Iván Garrido Ciaurriz
Daniel Sikorski66′

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.