Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: RC Recreativo de Huelva - Cádiz CF II 1-0 (1-0)

W meczu 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 14 grudnia, drużyna Recreativo zwyciężyła z Cádizem II 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Nuevo Colombino w Huelvie.

M. Mbaye 1' (samob.)

Obie drużyny grały dotychczas ze sobą tylko raz. Spotkanie zakończyło się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. W pierwszej minucie do własnej bramki trafił zawodnik Cádizu II Mamadou Mbaye.

W 33. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Isiego Rosa z Recreativo, a w 39. minucie José Alonsa z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Recreativo.

Między 50. a 60. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej. W 63. minucie Mamadou Mbaye zastąpił Idrissę Thiama.

A trener Cádizu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Herlina Lina. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Sergio Pérez. Trenerzy obu drużyn postanowili odświeżyć składy w 87. minucie, w jedenastce Recreativo za Rubéna Cruza wszedł Sergio Jiménez, a w zespole Cádizu II Manuel Nieto zmienił Ivana Chapelę. W doliczonej trzeciej minucie pojedynku kartki otrzymał Nano, Quique Rivero z Recreativo oraz Airam z jedenastki gości.

José Manuel Alonso Domínguez39′
50′ Borja García Santamaría
Saturday Keigo Erimuya60′
90′ Mariano González Maroto
Sergio Pérez Jaén51′ 79′
90′ Enrique Rivero Pérez
Francisco Javier Pérez Roales
33′ 71′ Isidro Ros Ríos
Jordi Tur Antonio
65′ Gerard Vergé Ramal
Manuel Nieto Sánchez87′
87′ Rubén Cruz Gil
Seth Airam Vega Ramírez90′
Alejandro Lázaro Rodríguez
Juan Flere Pizzuti
Jorge García Morcillo
Neculai Cristian Cocuz
71′ Víctor Barroso Maya
Sergio Fernández Monteverde
87′ Sergio Jiménez García
Herlin Hernán Lino Pluas79′
Francisco López Bejarano
Idrissa Thiam63′
65′ Alberto Quiles Piosa
Iván Chapela López87′
Manuel Jesús Vázquez Florido
Mamady Diarra

Zespół Recreativo zdominował rywali na boisku. Przeprowadził o wiele więcej groźnych ataków na bramkę przeciwników, oddał osiem celnych strzałów.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia ukarał żółtymi kartkami czterech piłkarzy gospodarzy. Pokazał im jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej połowie meczu. Zawodnicy Cádizu II dostali jedną żółtą kartkę w pierwszej i trzy w drugiej części meczu.