Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: Orihuela CF - RCD Espanyol Barcelona II 1-3 (0-2)

W spotkaniu 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Orihueli przegrała z Espanyolem Barcelona II 1-3 (0-2). Mecz odbył się na Estadio Municipal Los Arcos.

17. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-14 17:00 | Stadion: Estadio Municipal Los Arcos | Arbiter: Alejandro Patiño
M. Ezzarfani 72'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Romana Tugarinova z Espanyolu Barcelona II, a w 32. minucie José Carlosa z drużyny przeciwnej.

W tym czasie to piłkarze Espanyolu Barcelona II otworzyli wynik. W 36. minucie na listę strzelców wpisał się Ferran Jutglà.

Na pięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Kévin Soni z jedenastki gości.

Drużyna Orihueli ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, strzelając kolejnego gola. W 45. minucie pokonał bramkarza Nico Melamed.

Drugą połowę jedenastka Orihueli rozpoczęła w zmienionym składzie, za José Carlosa wszedł Javi Llor. Kilka minut po rozpoczęciu drugiej połowy kartką został ukarany David Fonda, zawodnik Orihueli.

W 50. minucie Ferran Jutglà zastąpił Paua Martíneza. W 53. minucie arbiter pokazał kartkę Ricardowi Pujolowi, piłkarzowi gości.

Niedługo później Cases wywołał eksplozję radości wśród kibiców Orihueli, zdobywając bramkę w 56. minucie starcia.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Espanyolu Barcelona II w 72. minucie spotkania, gdy Mohamed Ezzarfani strzelił z rzutu karnego trzeciego gola. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Orihuela: Casesowi w 76. i Rodriemu w 79. minucie. W 78. minucie Kévin Soni został zmieniony przez Alberta Fernándeza, co miało wzmocnić drużynę Espanyolu Barcelona II. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Casesa na Briana Pallarésa. Kibice Orihueli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Pitu. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Rubén Solano.

Na sześć minut przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Espanyolu Barcelona II doszło do zmiany. Marc Manchón wszedł za Nica Melameda. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-3.

Ricard Pujol Amat53′
48′ David Fondarella Colomer
Roman Tugarinov27′
Francisco Javier Flores Gómez
Mohamed Ezzarfani  72′ (k.)
79′ Rodrigo Ángel Gil Torres
Iván Gil Calero
32′ 46′ José Carlos Gómez Martínez
Ferran Jutlgà Blanc  36′ 50′
 56′ 76′ 80′ José María Cases Hernández
Nicolás Melamed Ribaudo  45′ 84′
Antonio Martínez López
Damiá Sabater Tous
Francisco José Nicolás González
Carles Soria Grau
80′ Rubén Solano Sánchez
Alberto Fernández Broens78′
46′ Javier Llor Igualada
Marc Manchón Armans84′
80′ Brian Pallarés Blasco
Josimar Aldair Quintero Quintero
80′ Juan Carlos Fernández Marín
Pau Martínez Gil50′

Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy w pierwszej połowie, a w drugiej trzy. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie dwie żółte kartki, natomiast w drugiej jedną.