Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: Formac Villarrubia CF - CD Badajoz 1-3 (1-2)

14 grudnia na Campo Nuevo Municipal w Villarrubii de losie Ojos odbył się mecz 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrubii i Badajozu. Starcie zakończyło się zwycięstwem Badajozu 3-1.

Antonio Caballero 76'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w początkowych minutach meczu dokonano zmiany. W 12. minucie Andriu zastąpił Ricarda Carvalha.

W 17. minucie kartkę dostał Julio de Dios z Villarrubii.

Niedługo po rozpoczęciu meczu Gorka Santamaría wywołał eksplozję radości wśród kibiców Badajozu , zdobywając bramkę w 18. minucie pojedynku. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 26. minucie sędzia ukarał kartką Césara Morgado, zawodnika gości.

Jedenastka gospodarzy ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Badajozu, strzelając kolejnego gola. W 35. minucie na listę strzelców wpisał się Chris Ramos.

Na sześć minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartkę otrzymał Pablo Vázquez z zespołu gości. W 40. minucie bramkę kontaktową zdobył z rzutu karnego Diego Díaz.

Trener Villarrubii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 63. minucie na plac gry wszedł Sergio Arribas, a murawę opuścił Julio de Dios. Chwilę później trener Badajozu postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 67. minucie zastąpił zmęczonego Áleksa Correderę. Na boisko wszedł Julio Gracia, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Piłkarze gości w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 76. minucie wynik na 1-3 podwyższył Antonio Caballero.

W 77. minucie Víctor Algisí został zmieniony przez Frana Minayę, co miało wzmocnić jedenastkę Villarrubii. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Chrisa Ramosa na Daniego Segovię oraz Kike'a Pinę na Alfonsa Candelasa. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-3.

Iván Casado Ortiz
12′ Alejandro Adrián Hernández Santiago
César Morgado Ortega26′
77′ Víctor Juan Algisí
Enrique Pina Caballero82′
Carlos Martínez García
Pablo Vázquez Pérez39′
17′ 63′ Julio Jesús de Dios Moreno
Christopher Ramos de la Flor  35′ 78′
 40′ (k.) Diego Manuel Díaz Arteaga
Gorka Santamaría Nos  18′
Carlos Morales Mora
Juan José Garrancho Méndez
12′ Ricardo Jorge Gomes Carvalho
José Antonio Abad Martínez
Ignacio Rodríguez Álvarez
Alfonso Candelas Fernández82′
63′ Sergio Arribas Blázquez
Julio Gracia Gallardo67′
Pablo Jiménez Hernández
Adilson Mendes Martins
77′ Francisco José Fernández González
Héber Pena Picos

Daniel Lucas Segovia78′

Należy odnotować rewelacyjną skuteczność zespołu Badajozu, który potrzebował tylko pięciu celnych strzałów, żeby trzy razy pokonać bramkarza rywali.

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Villarrubii, a piłkarzom gości pokazał dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.