Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: Cartagena - Murcia CF 2-1 (0-0)

W starciu 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 14 grudnia, drużyna Cartageny wygrała z Murcia CF 2-1 (0-0). Spotkanie odbyło się na Estadio Municipal Cartagonova.

17. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-14 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Francisco Fernández
Isaac Aketxe 71'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 pojedynków drużyna Murcia CF wygrała cztery razy i tyle samo razy przegrywała. Cztery mecze zakończyły się remisem.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w trzecim kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Murcia CF: Higónowi w 40. i Hugonowi Álvarezowi w 44. minucie.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Cartageny w 48. minucie spotkania, gdy Đorđe Jovanović strzelił pierwszego gola. Trener Murcia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 56. minucie na plac gry wszedł Manu Justo, a murawę opuścił Higón.

W 65. minucie za Johana Terranovę wszedł Javi Moreno. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cartageny doszło do zmiany. William de Camargo wszedł za Santiego Jarę.

Zespół Murcia CF ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała jedenastka gospodarzy, zdobywając kolejną bramkę. W 67. minucie na listę strzelców wpisał się Eladio Zorrilla.

Piłkarze Murcia CF szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Isaac Aketxe. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

W 77. minucie Đorđe Jovanović został zmieniony przez Corderę, a za Lucasa de Vegę wszedł na boisko Rodrigo Sanz, co miało wzmocnić drużynę Cartageny. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Álvara Barbosę na Christiana Perales'a. Jedyną kartkę w drugiej połowie obejrzał Adán z zespołu gości. Była to 89. minuta pojedynku. Jedenastce Murcia CF zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Cartageny.

Johan Alexander Terranova Montoya65′
79′ Lucas de Vega Lima
Isaac Aketxe Barrutia  71′
José Antonio García Rabasco
Víctor Díaz Suárez
José Ángel Jurado de la Torre
José Marco Higón40′ 56′
 67′ Eladio Zorrilla
David Mayoral Lastras
66′ Santiago Jara Collado
Rafael Vicente Hernández
 48′ 77′ Đorđe Jovanović
Alejandro Camacho Ramírez
77′ Miguel Ángel Cordero Sánchez
Gabriel Clemente López
Pablo Nicolás Caballero Santos
Manuel Justo Román56′
66′ William de Camargo
Javier Moreno Sánchez65′
79′ Rodrigo Sanz Garro
Christian Perales Moyá87′

Sędzia nie ukarał piłkarzy gospodarzy żadną kartką, natomiast zawodnikom Murcia CF pokazał trzy żółte.