Liga hiszpańska - 17. kolejka Segunda B: CA Osasuna Promesas - CD Calahorra 3-0 (1-0)

14 grudnia na Instalaciones Deportivas de Tajonar w Tajonarze odbyło się spotkanie 17. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Osasuny i Calahorry. Mecz zakończył się zwycięstwem Osasuny 3-0.

17. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-14 16:00 | Stadion: Instalaciones Deportivas de Tajonar | Arbiter: S. Usón Rosel
José Hualde 59'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Drużyna Osasuny wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 11. a 38. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Calahorry i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Osasuny w 42. minucie spotkania, gdy Oier Calvillo zdobył pierwszą bramkę. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 44. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Samuel Goñi z zespołu Osasuny i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 38. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Osasuny.

Drugą połowę zespół Osasuny rozpoczął w zmienionym składzie, za Aimara Oroza, Marcosa Mendesa weszli Zabarte, José Hualde. W 49. minucie Cristian Márquez zastąpił Sita Barrerę.

W tej samej minucie w drużynie Calahorry doszło do zmiany. Fernando Carralero wszedł za Echaide'a.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Osasuny, strzelając kolejnego gola. W 53. minucie nie dał szans obrony bramkarzowi Barbero. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego dziewiąte trafienie w sezonie.

Niedługo później José Hualde wywołał eksplozję radości wśród kibiców Osasuny, zdobywając kolejną bramkę w 59. minucie pojedynku. W 63. minucie w zespole Calahorry doszło do zmiany. Isaac Manjón wszedł za José Ramóna.

Jedyną żółtą kartkę w drugiej połowie dostał Joan Rojas z drużyny gości. Była to 68. minuta spotkania. Joan Rojas z Calahorry na kwadrans przed zakończeniem starcia dostał drugą żółtą, a następnie czerwoną kartkę i musiał opuścić boisko. Wcześniej ten zawodnik został ukarany w 68. minucie. W 78. minucie w zespole Osasuny doszło do zmiany. Adrián Aranguren wszedł za Javiego Martíneza.

Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-0.

Yasim Iribarren Es-snibi
 42′ Oier Calvillo Armendáriz
Cristian Márquez Sánchez11′ 49′
38′ 44′ Samuel Goñi Adrián
Sergio Parla García30′
78′ Javier Martínez Calvo
Joan Rojas Castilla68′ 75′
46′ Aimar Oroz Huarte
Jorge Fernández Pérez
Daniel Santafé Mena
Adrien Goñi Cariñanos
 53′ Iván Martínez Gonzálvez
José Alejandro Chacopino Luchoro
46′ Marcos Ambrosio Mendes Singa
José Ramón Fernández Lavado63′
Pablo Valencia García
Adrián González Sarasa
46′ Gorka Zabarte Moreno
Andrés Barrera Baigorri49′
78′ Adrián Aranguren Ollo
Sergio Benito de Pablo
46′  59′ José Javier Hualde Zaratiegui