Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División: Real Oviedo - Real Sporting de Gijón 0-0

W pojedynku 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División, który rozegrany został 17 listopada, zespół Oviedo zremisował ze Sportingiem Gijón 0-0. Mecz na Estadio Nuevo Carlos Tartiere obejrzało 20 499 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-17 16:00 | Stadion: Estadio Nuevo Carlos Tartiere | Widzów: 20499 | Arbiter: A. Fernández Ortega
Real Oviedo
Real Sporting de Gijón
0
0

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 18 razy. Zespół Oviedo wygrał aż osiem razy, zremisował sześć, a przegrał tylko cztery.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 41. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy oraz dwie drużynie przeciwnej.

W 54. minucie sędzia pokazał kartkę Nachowi Méndezowi, piłkarzowi Sportinga Gijón. W tej samej minucie Nacho Méndez został zmieniony przez Pedro Díaza.

W 64. minucie Riki Rodríguez został zmieniony przez Omara Ramosa, co miało wzmocnić drużynę Oviedo. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Molinera na Unaiego Medinę. W 65. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Fuega ze Sportinga Gijón, a w 70. minucie Lola Gonzáleza z drużyny przeciwnej. Trener Oviedo postanowił zagrać agresywniej. W 79. minucie zmienił obrońcę Juanja Nieta i na pole gry wprowadził napastnika Ibrahimę Baldégo, który w bieżącym sezonie ma na koncie już jedną bramkę. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością.

Na sześć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Sportinga Gijón doszło do zmiany. Aitor García wszedł za Carlosa Carmonę.

Damián Alfredo Pérez
79′ Juan José Nieto Zarzoso
Marc Valiente
70′ Emmanuel González Rodríguez
Carlos Carmona Bonet84′
64′ Ricardo Rodríguez Gil Carcedo
Javier Fuego Martínez65′
Borja Sánchez Laborde
Ignacio Méndez Navia Fernández54′ 54′
41′ Sergio Tejera Rodríguez
Pablo Pérez Rodríguez18′
25′ Alfredo Ortuño Martínez
Unai Medina Pérez70′
64′ Julián Omar Ramos Suárez
Pedro Díaz Fanjul54′
Jaime Suárez Juesas
Ismael Cerro Sánchez
79′ Ibrahima Baldé
Aitor García Flores84′
José Luis Moreno Barroso
Álvaro García Vázquez

Przewaga drużyny Oviedo w posiadaniu piłki była ogromna (61 procent), niestety, pomimo takiej przewagi zespołowi nie udało się wygrać meczu.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Sędzia przyznał dwie żółte kartki zawodnikom gości w pierwszej połowie, w drugiej również dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną.

Jedenastka Oviedo w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników. Natomiast drużyna gości w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.