Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División: CD Tenerife - Cádiz CF 1-1 (1-1)

17 listopada na Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz w Santa Cruz de Teneryfie odbył się pojedynek 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami CD Tenerife i Cádizu. Spotkanie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 9 860 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-17 21:00 | Stadion: Estadio Heliodoro Rodríguez Lopéz | Widzów: 9860 | Arbiter: D. Arcediano Monescillo
CD Tenerife
Cádiz CF
1
1
Suso Santana 12'
M. López 35'

Jedenastki nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 17 starć zespół CD Tenerife wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo siedem razy. Pięć meczów zakończyło się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W szóstej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania kartkę dostał Luis Espino, piłkarz gości.

W pierwszych minutach meczu to zawodnicy CD Tenerife otworzyli wynik. W 12. minucie bramkę zdobył Suso Santana. Asystę zaliczył Ramón Mierez.

Piłkarze gości nie poddali się i także strzelili jednego gola jeszcze w pierwszej połowie. Na 10 minut przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Marcos López. Bramka padła po podaniu Jona Garrida.

W 44. minucie arbiter pokazał kartkę José Mariemu z Cádizu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 61. minucie za Aleja wszedł Jose Jurado. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Cádizu doszło do zmiany. Sergio González wszedł za Marcosa Lópeza.

A trener CD Tenerife wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Daniego Gómeza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Borja Lasso. Trener Cádizu postanowił zagrać agresywniej. W 76. minucie zmienił pomocnika Jose Juradę i na pole gry wprowadził napastnika Nana, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego zespół wciąż miał problemy ze skutecznością. W 78. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Alberta Jiméneza z CD Tenerife, a w 90. minucie Jona Garrida z drużyny przeciwnej.

Alberto Cifuentes Martínez
78′ Alberto Jiménez Benítez
Iván Alejo Peralta61′
72′ Francisco Borja Lasso
Alejandro Fernández Iglesias
Matías Nahuel Leiva Esquivel
Jon Ander Garrido Moracia90′
 12′ 83′ Jesús Manuel Santana Abreu
José María Martín-Bejarano Serrano44′
82′ Iker Undabarrena Martínez
Jean-Pierre Patrick Rhyner
82′ Javier Alonso Bello
Jose Manuel Jurado61′ 76′
83′ Filip Malbaszić
Luis Miguel Quezada Sánchez
José Manuel García Naranjo
Alexander Mesa Travieso76′
72′ Daniel Gómez Alcón
Cayetano Quintana Hernández

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, a piłkarzom Cádizu pokazał trzy.