Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División: CD Mirandés - UD Las Palmas 2-1 (2-1)

17 listopada na Estadio Municipal de Anduva w Mirandzie de Ebro odbył się pojedynek 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Mirandésu i Las Palmas. Starcie zakończyło się zwycięstwem Mirandésu 2-1. Na stadionie zasiadło 2 790 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-17 18:30 | Stadion: Estadio Municipal de Anduva | Widzów: 2790 | Arbiter: M. Ortiz Arias
J. Narváez 10'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padł pierwszy gol w tym spotkaniu. W 10. minucie Juan Narváez dał prowadzenie swojemu zespołowi.

Między 26. a 39. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gości.

Piłkarze Mirandésu nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Na minutę przed zakończeniem pierwszej połowy na listę strzelców wpisał się Iñigo Vicente. To pierwszy gol tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Mirandésu w 45. minucie spotkania, gdy Maranhão zdobył drugą bramkę. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

W 55. minucie w zespole Las Palmas doszło do zmiany. Maikel Mesa wszedł za Kiriana Rodrígueza. Po chwili trener Las Palmas postanowił wzmocnić formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Daniego Martína. Na boisko wszedł Jesús Fortes, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy kartką został ukarany Éric Curbelo, zawodnik gości. W 68. minucie za Iñiga Vicentego wszedł Martín Merquelanz. W 69. minucie w jedenastce Las Palmas doszło do zmiany. Cristian Cedrés wszedł za Pedriego.

Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy arbiter pokazał kartkę Mauriciowi Lemosowi z zespołu gości. Chwilę później trener Mirandésu postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 76. minucie na plac gry wszedł Matheus Barrozo, a murawę opuścił Maranhão. Między 82. a 86. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 88. minucie w jedenastce Mirandésu doszło do zmiany. Álvaro Peña wszedł za Álvara Reya.

Javi Castellano Betancor86′
84′ Mickaël Ramon Malsa
Juan José Narváez Solarte  10′
88′ Álvaro Rey
Kirian Rodríguez Concepción55′
82′ Antonio Sánchez Navarro
Iñigo Ruiz de Galarreta Etxeberria
 45′ 76′ Marcos André de Sousa Mendonça
Tomasz Pekhart26′
 44′ 68′ Iñigo Vicente Elorduy
Fabio González Estupiñan
88′ Álvaro Peña Herrero
Maikel Mesa Piñero55′
76′ Matheus Aias Barrozo Rodrigues
Slavoljub Srnić
68′ Martín Merquelanz Castellanos
Cristian Josué Artiles Cedrés69′

Arbiter przyznał dwie żółte kartki piłkarzom Mirandésu, natomiast zawodnikom gości pokazał sześć.