Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda División: CD Lugo - Real Racing Club de Santander 1-1 (0-1)

17 listopada na Estadio Anxo Carro odbyło się spotkanie 16. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Lugo i Racinga Santander. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie zasiadło 3 163 widzów.

16. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-17 18:30 | Stadion: Estadio Anxo Carro | Widzów: 3163 | Arbiter: G. Sagues Oscoz
CD Lugo
Real Racing Club de Santander
1
1
Manu Barreiro 74'
K. Yoda 31'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą sześć razy. Drużyna Racinga Santander wygrała dwa razy, zremisowała trzy, a przegrała tylko raz.

Na pierwszą bramkę meczu kibice musieli poczekać do trzeciego kwadransa meczu. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Racinga Santander w 31. minucie spotkania, gdy Abdoul Yoda strzelił pierwszego gola. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie. Sytuację bramkową stworzył Cejudo.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Alexis z Racinga Santander. Była to 38. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Racinga Santander.

Trener Lugo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 51. minucie na plac gry wszedł Iriome, a murawę opuścił Jaume Grau. W 57. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Cejuda z Racinga Santander, a w 60. minucie Mathieu Peybernesa z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Racinga Santander postanowił wpuścić trochę wiecej świeżości w linię pomocy i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Cejuda. Na boisko wszedł Sergio Ruiz, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W 69. minucie Yanis Rahmani został zastąpiony przez Tete'a Morente'a. W 73. minucie kartkę obejrzał Ritchie Kitoko z zespołu gości.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. Na 16 minut przed zakończeniem drugiej połowy wynik ustalił Manu Barreiro. Przy zdobyciu bramki asystował Álex López.

W 75. minucie Nuha Marong został zmieniony przez Jona Andera, a za Maria Ortiza wszedł na boisko Aristote Nkaka, co miało wzmocnić drużynę Racinga Santander. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Áleksa Lópeza na José Carlosa. W 90. minucie arbiter ukarał kartką Manu Barreira, piłkarza Lugo. Do końca meczu rezultat nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się wynikiem 1-1.

Jordi Figueras Montel
60′ Mathieu Peybernes
Álvaro Cejudo Carmona57′ 61′
51′ Jaume Grau Ciscar
Ritchie Kitoko73′
80′ Alejandro López Moreno
Mario Ortiz Ruiz84′
Carlos Pita González
Daniel Toribio Gutierrez
69′ Yanis Rahmani Cordeiro
Abdoul Karim Yoda  31′
 74′ 90′ Manuel Barreiro Bustelo
Aristote Nkaka Bazunga84′
80′ José Carlos Ramírez Suárez
Sergio Ruiz Alonso61′
51′ Iriome González González
Alberto Cayarga Fernández
Carlos Castro García
Jon Ander Pérez Ruiz de Garibay75′
69′ José Antonio Morente Oliva
David Rodríguez Sánchez

Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.