Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Yeclano - Villarrubia 1-0 (0-0)

W meczu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Yeclano wygrała z Villarrubią 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal La Constitución. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

W  meczu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Yeclano wygrała  z Villarrubią  1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal La Constitución. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie za Ricarda Carvalha wszedł Diego Díaz.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Frana Minayę z Villarrubii, a w 43. minucie Carlosa Selfę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Chinowi, piłkarzowi Yeclano. W 58. minucie w zespole Villarrubii doszło do zmiany. Sergio Arribas wszedł za Frana Minayę.

A kibice Yeclano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiera Muñoza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Luis Castillo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Villarrubii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Piojo, a murawę opuścił Javi Grillo.

Jedyną bramkę meczu dla Yeclano zdobył z rzutu karnego Álex Vaquero w 89. minucie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Tonete'owi z Yeclano.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Villarrubii pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.

Już w najbliższą sobotę drużyna Villarrubii rozegra kolejny mecz u siebie. Jej rywalem będzie CD Badajoz. Natomiast 15 grudnia Real Murcia CF będzie gościć zespół Yeclano.