Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Yeclano - Villarrubia 1-0 (0-0)

W meczu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 8 grudnia, drużyna Yeclano wygrała z Villarrubią 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal La Constitución. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

16. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-08 12:00 | Stadion: Estadio Municipal La Constitución | Arbiter: José Guzmán
Yeclano Deportivo
Formac Villarrubia CF
1
0
Álex Vaquero 89'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 22. minucie za Ricarda Carvalha wszedł Diego Díaz.

W 31. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Frana Minayę z Villarrubii, a w 43. minucie Carlosa Selfę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

W 52. minucie arbiter pokazał kartkę Chinowi, piłkarzowi Yeclano. W 58. minucie w zespole Villarrubii doszło do zmiany. Sergio Arribas wszedł za Frana Minayę.

A kibice Yeclano nie mogli już doczekać się wprowadzenia Javiera Muñoza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Luis Castillo. To była dobra decyzja, ponieważ jego jedenastce udało się strzelić zwycięskiego gola. Trzeba było trochę poczekać, aby trener Villarrubii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 86. minucie na plac gry wszedł Piojo, a murawę opuścił Javi Grillo.

Jedyną bramkę meczu dla Yeclano zdobył z rzutu karnego Álex Vaquero w 89. minucie. W czwartej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał kartkę Tonete'owi z Yeclano.

Carlos Javier García Manzano
52′ David Puche Martínez
Ricardo Jorge Gomes Carvalho22′
Mario Sánchez Franco
Alejandro Adrián Hernández Santiago
Héctor Camps Barberá
Víctor Juan Algisí
66′ Luis Castillo Ortega
Carlos Martínez García
86′ Víctor Manuel Fenoll Sánchez
Julio Jesús de Dios Moreno
43′ Carlos Selfa Sanfélix
Javier González Mora86′
 89′ (k.) Alejandro Vaquero Lafuente
Antonio Jesús Seoane Ochoa
78′ Íñigo Alayeto Martínez
Ignacio Rodríguez Álvarez
78′ Raúl Bonillo Agusti
Sergio Arribas Blázquez58′
Carlos Felipe Martínez
Pablo Jiménez Hernández
66′ Javier Muñoz Abellán
José Alberto Moreno Martínez86′
Pablo Nicolás Vivanco Gutiérrez
Alonso Sánchez Arriaga
86′ 90′ Antonio Martínez Tormos
Diego Manuel Díaz Arteaga22′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Villarrubii pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.