Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Valencia CF II - Barcelona Atletic 0-0

W meczu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Valencii CF II zremisował z Barceloną Atletic 0-0. Pojedynek odbył się na Estadio Antonio Puchades w Paternej.

16. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-08 12:00 | Stadion: Estadio Antonio Puchades | Arbiter: José Martínez
Valencia CF Mestalla
FC Barcelona Atlètic
0
0

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 14 starć zespół Valencii CF II wygrał trzy razy, ale więcej przegrywał, bo cztery razy. Siedem meczów zakończyło się remisem.

Od pierwszych minut jedenastka Barcelony Atletic zawzięcie atakowała bramkę przeciwników. Linia obrony drużyny Valencii CF II była jednak dobrze ustawiona i żaden z ataków nie zakończył się utratą bramki. W 34. minucie Marc Ferris zastąpił Davida Castro.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Guillemowi Jaime'owi z zespołu gości. Była to 40. minuta meczu. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 47. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Adrię Guerrera z Valencii CF II, a w 57. minucie Áleksa Collada z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Barcelony Atletic postanowił wzmocnić formację obronną i w 61. minucie zastąpił zmęczonego Guillema Jaime'a. Na boisko wszedł Dani Morer, który miał za zadanie uspokoić grę w szeregach obronnych.

Między 65. a 81. minutą, boisko opuścili piłkarze Valencii CF II: Carlos Pérez, Jordi Sánchez, na ich miejsce weszli: Koba Koindredi, Carlos González. Także w drużynie przeciwnej trener zarządził roszady na boisku, miejsce Jandra Orellany, Abla Ruiza zajęli: Ludovit Reis, Javier Delgado. W samej końcówce starcia kartką został ukarany Monchu, zawodnik gości.

Ignacio Peña Sotorres
34′ Marcos Ferris Morales
Sergio Akieme Rodríguez
47′ Adrià Guerrero Aguilar
Alejandro Orellana Gómez76′
65′ Carlos Pérez Sánchez
Ricard Puig Martí
Alfred Planas Moya
Ramón Rodríguez Jiménez89′
Sergio Moreno Martínez
Hiroki Abe
74′ Jordi Sánchez Ribas
Abel Ruiz Ortega81′
Carlos Manuel Pérez Sánchez
Sergi Puig Herrera
34′ David Castro Pazos
Mika Mármol Medina
Guillem Molina Gutiérrez
Daniel Morer Cabrera61′
Antonio Jesús García Navas
Mike Johannes Hendrikus Josephus van Beijnen
65′ Koba Lein Koindredi
Ludovit Reis76′
74′ Francisco Carlos González Cabrera
Javier Enrique Delgado Saverio81′
Pablo Jiménez García
Alejandro José Marqués Méndez

Wyjątkowa nieporadność napastników Valencii CF II była aż nadto widoczna. W ciągu 90 minut meczu nie oddali żadnego celnego strzału. Jedenastka Barcelony Atletic postawiła autobus przed swoją bramką, praktycznie nie atakowała, a akcje jej zawodników pod bramką rywali można policzyć na palcach jednej ręki.

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom Valencii CF II, a zawodnikom gości pokazał trzy.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.