Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: UD Las Palmas Atlético - Pontevedra CF 1-2 (1-2)

8 grudnia na Anexo Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii odbył się mecz 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Las Palmas II i Pontevedry. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Pontevedry 2-1.

U. Adighibe 28'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu to zawodnicy Las Palmas II otworzyli wynik. W czwartej minucie bramkę zdobył David Herrera.

Piłkarze gości odpowiedzieli strzeleniem gola. W 21. minucie na listę strzelców wpisał się Jesús Berrocal.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Pontevedry w 28. minucie spotkania, gdy Uzochukwu Adighibe zdobył drugą bramkę. W 34. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Juana Rodrígueza z Las Palmas II, a w 37. minucie Sanę N'Diaye z drużyny przeciwnej.

Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Na drugą połowę zespół Las Palmas II wyszedł w zmienionym składzie, za Alberta Reinę, Cristiana Abreu weszli Mara, Joel Del Pino. W 57. minucie za Sanę N'Diayego wszedł Álex Fernández.

W 61. minucie w drużynie Las Palmas II doszło do zmiany. Isidro López wszedł za Toniego Segurę. W 73. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Jesúsa Berrocala z Pontevedry, a w 74. minucie Jesúsa Fortesa z drużyny przeciwnej. Chwilę później trener Pontevedry postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 75. minucie na plac gry wszedł Javi Pazos, a murawę opuścił Uzochukwu Adighibe.

Na 13 minut przed zakończeniem spotkania w zespole Pontevedry doszło do zmiany. Campillo wszedł za Álvara Bustosa. W 83. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Jesús Fortes z zespołu gospodarzy i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 74. minucie. W 89. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Joela Del Pino z Las Palmas II, a w 90. minucie Javiego Pazos z drużyny przeciwnej.

Eduardo Daniel Sousa Iglesias
46′ Cristian Abreu Sánchez
Jaouad Erraji
74′ 83′ Jesús Fortes Socas
Sana N'Diaye37′ 57′
46′ Alberto Reina Campos
Pedro Vázquez Viñas
34′ Juan Rodríguez Alonso
Uzochukwu Ogumka Adighibe  28′ 75′
61′ Antonio Segura González
Jesús Berrocal Campos  21′ 73′
 4′ David Herrera Serrano
Álvaro Bustos Sandoval77′
Roberto Nuñez Mañas
Jorge Manuel Romay Santiago
Javier Choolani Farray
Diego Dadín Piñeiro
61′ Isidro Domingo López Travieso
Alberto Campillo García77′
Carlos Quintana López
Alejandro Fernández Barreiros57′
46′ 89′ Joel Del Pino Lorenzo Gil
Javier Pazos Rosales75′ 90′
46′ Juan Fernández Santiago
José Benigno Rivera Valenzuela
Jurgen Méndez Suárez

Boris Rapaic

Zawodnicy Las Palmas II otrzymali w meczu trzy żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy trzy żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.