Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Tarragona - Villarreal II 0-1 (0-1)

W pojedynku 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B, który rozegrany został 8 grudnia, zespół Tarragony przegrał z Villarrealem II 0-1 (0-1). Mecz odbył się na Nou Estadi de Tarragona.

Diego Collado 32'

Zespoły nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 12 spotkań drużyna Villarrealu II wygrała pięć razy, ale więcej przegrywała, bo sześć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Już w pierwszej połowie drużyna Tarragony została osłabiona. W 17. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Javier Bonilla osłabiając tym samym zespół gospodarzy.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Tarragona: Bernabé Barragánowi w 18. i Bruguiemu w 24. minucie. W 26. minucie za Jonathana Pereirę wszedł Pol Valentín. W 28. minucie żółtą kartkę otrzymał Sofian Chakla z drużyny gości.

Jedyną bramkę meczu dla Villarrealu II zdobył Diego Collado w 32. minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Villarrealu II.

Sędzia pokazał żółte kartki zawodnikom Villarreal II: Áleksowi Baenie w 47. i Ivánowi Martínowi w 50. minucie. W 59. minucie Álex Baena został zmieniony przez Sergia Lozana, co miało wzmocnić drużynę Villarrealu II. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Márqueza na Damiána Petcoffa.

W 68. minucie w zespole Villarrealu II doszło do zmiany. Ahn June-Hyuk wszedł za Áleksa Millána. A trener Tarragony wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Romaina Habrana. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić Lolo. Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Tarragona: Davidowi Goldarowi w 82. i Damiánowi Petcoffowi w 86. minucie.

Chwilę później trener Villarrealu II postanowił wzmocnić linię pomocy i w 89. minucie zastąpił zmęczonego Ivána Martína. Na boisko wszedł Dani Villanueva, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska. W trzeciej minucie doliczonego czasu gry sędzia pokazał żółtą kartkę Carlosowi Blancowi, piłkarzowi gości. W drugiej połowie nie padły gole.

Lolo
18′ Bernabé Barragán Maestre
Diego Licinio Lázaro Fuoli
Carlos Albarrán Sanz
Carlos Blanco Moreno90′
17′ Javier Bonilla Sevillano
Ramón Bueno Gonzalbo
Bruno Caldini Perone
Sofian Chakla28′
Juan Rodríguez Martínez
Miguel Ángel Leal Díaz
24′ Roger Brugué Ayguadé
Alejandro Baena Rodríguez47′ 59′
82′ David Goldar Gómez
Iván Martín Núñez50′ 89′
62′ Javier Márquez Moreno
Andrei Florin Rațiu
Pol Ballesteros Ferrer
Diego Collado Raya  32′
26′ Rodriguez Jonathan Pereira
Eduardo David Espiau Hernández
72′ . Lolo
Alejandro Millán Iranzo68′
Cheikh Kane Sarr
José Antonio Martínez Cárceles
26′ Pol Valentín Sancho
Eduardo Adell Vicente
72′ Romain Jacques Habran
José Castaño Muñoz
Víctor Martínez Manrique
Francisco Javier Alvarez Rodríguez
62′ 86′ Damián Ezequiel Petcoff Kailer
Sergio Lozano Lluch59′
Ferrán Giner Peris
Daniel Villanueva Rivas89′
Gerard Oliva
June-Hyuk Ahn68′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy Tarragony dostali w meczu cztery żółte kartki oraz jedną czerwoną, natomiast ich przeciwnicy cztery żółte.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany.