Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: San Fernando CD - CD Don Benito 0-1 (0-0)

8 grudnia na Estadio Iberoamericano 2010 odbyło się spotkanie 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami San Fernando i Don Benito. Starcie zakończyło się zwycięstwem Don Benito 1-0.

16. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-08 17:00 | Stadion: Estadio Iberoamericano 2010 | Arbiter: Alexander González
San Fernando CD
CD Don Benito
0
1
David Agudo 77'

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. W 27. minucie arbiter ukarał żółtą kartką José Artilesa z Don Benito, a w 37. minucie Lola Guerrera z drużyny przeciwnej.

Pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 0-0.

Na pół godziny przed końcowym gwizdkiem w zespole San Fernando doszło do zmiany. Alexandro Toscano wszedł za Jorge Garcíę. A kibice Don Benito nie mogli już doczekać się wprowadzenia Davida Aguda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Manu Ramírez. Posunięcie trenera było słuszne. Davida Aguda zdobył zwycięską bramkę w 77. minucie spotkania.

W 73. minucie za Omara Perdomę wszedł David Toro. Chwilę później trener San Fernando postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 77. minucie na plac gry wszedł Tomás Attis, a murawę opuścił Fernando Pumar.

W tej samej minucie jedyną bramkę meczu dla Don Benito zdobył z karnego David Agudo. Między 82. a 88. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki zawodnikom gospodarzy.

Sebastián Gil Andújar
37′ Manuel Guerrero Sánchez
Francisco González Rochela
Antonio José Oca Contreras
Alejandro Gómez Martínez
77′ Fernando Pumar Prieto
Ismael Heredia Granados
Gabriel Jesús Ramos Acevedo
Sergio Nieto Álvarez
60′ Jorge Luis García Salmón
Abraham Pozo Benegas80′
82′ Raúl Palma Lozano
Manuel Ramírez Hurtado67′
Pedro Ríos Maestre
Matheus Henrique Santana Ferreira
88′ Hugo Rodríguez Romero
José Manuel Artiles Romero27′
Francisco Jesús Ferrón Ruiz
Daniel López Robles
73′ José Omar Perdomo Machado
Kofi Amoako Atta
60′ Alexandro Daniel Toscano Llordal
Manuel Miquel Serrano
77′ Tomás Adriel Attis
David Agudo Pérez67′  77′ (k.)
73′ 88′ David Del Toro Jiménez
Hêndrio Araújo da Silva90′

Zespół San Fernando miał dziewięć szans na strzelenie bramki z rzutu rożnego.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy gospodarzy otrzymali w meczu cztery żółte kartki, a ich przeciwnicy jedną.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.