Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Real Murcia CF - FC Cartagena 2-0 (1-0)

8 grudnia na Estadio Nueva Condomina odbył się mecz 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Realu Murcia i Cartageny. Starcie zakończyło się zwycięstwem Realu Murcia 2-0.

16. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-08 18:00 | Stadion: Estadio Enrique Roca de Murcia | Arbiter: Mateo Busquets
Real Murcia CF
FC Cartagena
2
0
Edu Luna 4'
Víctor Meseguer 90'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 13 pojedynków jedenastka Cartageny wygrała pięć razy i tyle samo razy przegrywała. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. Tuż po gwizdku sędziego kartką został ukarany Álvaro Rodríguez, piłkarz gospodarzy.

Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W czwartej minucie na listę strzelców wpisał się Edu Luna.

Między 33. a 45. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gości i jedną drużynie przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Realu Murcia.

W 52. minucie za Williama de Camargo wszedł Eladio Zorrilla. Arbiter pokazał żółte kartki zawodnikom Real Murcia: Chumbiemu w 65. i Albertowi Lejárradze w 67. minucie.

Kibice Cartageny nie mogli już doczekać się wprowadzenia Đorđe Jovanovicia. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Cordero. Na 17 minut przed zakończeniem drugiej połowy sędzia przyznał kartkę Carlosowi Morenowi z zespołu gości. W 77. minucie w drużynie Cartageny doszło do zmiany. Jesús Carrillo wszedł za Santiego Jarę.

Chwilę później trener Realu Murcia postanowił wzmocnić linię napadu i w 78. minucie zastąpił zmęczonego Chumbiego. Na boisko wszedł Alberto Toril, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W 86. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Davida Forniésa z Cartageny, a w 90. minucie Alberta Torila z drużyny przeciwnej.

W ostatnich minutach spotkania na murawie stadionu emocje piłkarzy dorównywały tym na trybunach. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wynik na 2-0 podwyższył Víctor Meseguer.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 2-0.

Chumbi
67′ Alberto Lejárraga Rubio
Marc Martínez Aranda
45′ Antonio José López Martínez
David Andújar Jiménez
 4′ Eduardo Luna Cano
David Forniés Aquilino86′
Iván Pérez Vicente
José Alejandro Martín Valerón
1′ Álvaro Rodríguez Pérez
Carlos David Moreno Hernández73′
83′ Juan Manuel Bravo Alcántara
Joaquim Araújo Delgado
Josué Dorrio Ortega
Miguel Ángel Cordero Sánchez35′ 70′
 90′ Víctor Andrés Meseguer Cavas
José Antonio García Rabasco
Armando Ortiz Abellán
Pablo Nicolás Caballero Santos33′
80′ José Manuel Raigal Gil
William de Camargo52′
65′ 78′ Rafael Fernández Martínez
Jesús Manuel Carrillo Martínez77′
80′ Alejandro Martínez Peñalver
José Ángel Jurado de la Torre
83′ Manuel Pérez Escámez
Eladio Zorrilla52′
Víctor Curto Ortiz
Đorđe Jovanović70′
78′ 90′ Alberto Toril Domingo
Rodrigo Sanz Garro

Sędzia pokazał pięć żółtych kartek zawodnikom Realu Murcia, a piłkarzom gości przyznał cztery.