Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Rayo Majadahonda - UD San Sebastián 1-0 (0-0)

8 grudnia na Miniestadio Cerro del Espino odbył się pojedynek 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Rayo Majadahonda i UD San Sebastián. Starcie zakończyło się zwycięstwem Rayo Majadahonda 1-0.

16. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-08 12:00 | Stadion: Miniestadio Cerro del Espino | Arbiter: Daniel Yuste
CF Rayo Majadahonda
UD San Sebastián de los Reyes
1
0
Rubén Mesa 69'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 20 razy. Zespół Rayo Majadahonda wygrał aż 11 razy, zremisował trzy, a przegrał tylko sześć.

Początek spotkania nie zapowiadał emocjonującego meczu. Piłkarze starali się wypracowywać sytuacje, ale gra nie kleiła się obu drużynom. Sędzia miał niewiele pracy. Dopiero w czwartym kwadransie coś zaczęło się dziać na boisku. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 58. minucie Joel Rodríguez zastąpił Fera Ruiza. W tej samej minucie w drużynie Rayo Majadahonda doszło do zmiany. Rubén Mesa wszedł za Jesúsa Tamayę.

Trener Rayo Majadahonda postanowił zagrać agresywniej. W tej samej minucie zmienił pomocnika Marca Caballégo i na pole gry wprowadził napastnika Davida Martína. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko wyjdzie na prowadzenie. Nie mylił się, jego zespół zdołał strzelić gola i wygrać spotkanie. A trener UD San Sebastián wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Rubéna De Tomása. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy osiem razy. Murawę musiał opuścić Iván Bueno.

Jedynego gola meczu strzelił Rubén Mesa dla drużyny Rayo Majadahonda. Bramka padła w tej samej minucie. To już dziewiąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 71. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Moyitę z Rayo Majadahonda, a w 79. minucie Rubéna Valverdego z drużyny przeciwnej. W 73. minucie Aitor Puñal został zmieniony przez Achille'a Emanę, co miało wzmocnić jedenastkę UD San Sebastián. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Sergia Moyitę na Carlitosa.

Rubén Valverde Paredes79′
58′ Marc Caballé Naranjo
Alejandro Galindo Valencia
Iago Díaz Fernández
Jonathan Kabasele Bijimine
Borja Díaz Herrero
Álvaro Queijeiro Pintos
71′ 75′ Sergio Dueñas Ruiz
Iván Bueno López65′
Fernando Llorente Mañas
Julio Delgado Domínguez
Alberto Ródenas Martínez
Raúl Hernández Grados
58′ Jesús Tamayo Tapia
Achille Emaná Edzimbi73′
75′ Juan Carlos Moreno Rojo
Carlos Monzón Herranz
58′ David Martín García
Alberto Rentero Barbera
58′  69′ Rubén Mesa Visiga
Fernando Ruiz Izaguirre58′
Laerte Polydoro do Nascimento
Adrián Trabazo Velázquez

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.