Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Marino Luanco - Sporting Gijón II 1-0 (1-0)

W starciu 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 6 grudnia, jedenastka Marino Luanco zwyciężyła ze Sportingiem Gijón II 1-0 (1-0). Spotkanie odbyło się na Estadi Municipal de Miramar.

Guaya 43'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 14 razy. Zespół Sportinga Gijón II wygrał aż siedem razy, zremisował cztery, a przegrał tylko trzy.

Pierwszym ważniejszym wydarzeniem w meczu było ukaranie zawodnika. Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivánowi Elenie z jedenastki gości. Była to 33. minuta pojedynku.

Pod koniec pierwszej połowy jedynego gola z karnego strzelił Guaya dla zespołu Marino Luanco. Bramka padła w tej samej minucie. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem jedenastki Marino Luanco.

W 65. minucie Iván Elena został zastąpiony przez Chikiego. Na murawie, jak to często zdarzało się Marino Luanco w tym sezonie, pojawił się Borja Álvarez, którego zadaniem było wzmocnienie szyków obronnych. Zmienił on w 67. minucie Áleksa Boeda. Rezultat meczu pokazał, że zmiana była dobrym posunięciem trenera.

W 77. minucie boisko opuścili zawodnicy Marino Luanco: Emilio Morilla, Mikel Busto, a na ich miejsce weszli César Suárez, Iván Fernández. W tej samej minucie trener Sportinga Gijón II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Daniel Sandoval, a murawę opuścił Javi Cobo. Na 11 minut przed zakończeniem meczu sędzia pokazał kartkę Davidowi Gonzálezowi, piłkarzowi Marino Luanco.

W 88. minucie w zespole Sportinga Gijón II doszło do zmiany. Garci wszedł za Bogdana Milovanova. W drugiej połowie nie padły bramki.

Bohdan Milovanov88′
 43′ (k.) Guayasén Sánchez de la Nuez
Pelayo Suárez López
Adrián Trabanco Ordiales
Pablo Villalón Rodríguez
77′ Iván Fernández Álvarez
Gaspar Campos Ansó Fernández
79′ David González Díaz
Javier Cobo Peña77′
Luis Morán Sánchez
Iván Elena Hervás33′ 65′
77′ César Suárez García
José Gragera Amado
67′ Alejandro Boedo Varela
Javier Mecerreyes Campal
Cheikh Mboup Saha
César García Menéndez
Jesús Grana Zamora
Joel Jiménez Portero
67′ Borja Fernández Álvarez
Ismael Aizpiri Lérida
77′ Emilio Morilla Losada
Alberto Espeso Fernández
Miguel Prado del Barrio
Guillermo Rosas Alonso
77′ Mikel Busto Gallardo
Christian Borrego Isabel65′
Miguel Ángel Junco Martínez
Miguel García Lucio88′
Matheus Eronildo dos Santos Galdino
Daniel Sandoval Giraldo77′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Zawodnicy obu drużyn dostali po jednej żółtej kartce.