Liga hiszpańska - 16. kolejka Segunda B: Cádiz CF II - Marbella FC 0-1 (0-1)

8 grudnia na Campo Ramón Blanco Rodríguez w Puerto Realu odbyło się starcie 16. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Cádizu II i Marbelli. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Marbelli 1-0.

16. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-08 16:00 | Stadion: Campo Ramón Blanco Rodríguez | Arbiter: Guillermo Conejero Sánchez
Cádiz CF II
Marbella FC
0
1
Manel Martínez 22'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Już w pierwszych minutach drużyna Cádizu II próbowała rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Jedynego gola meczu strzelił Manel Martínez dla zespołu Marbelli. Bramka padła w tej samej minucie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie dostał Redru z Marbelli. Była to 31. minuta spotkania. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Marbelli.

W 57. minucie José Alonso został zastąpiony przez Idrissę Thiama. W tej samej minucie trener Cádizu II postanowił skorzystać ze swojego jokera i na plac gry wszedł Ivan Chapela, a murawę opuścił Herlin Lino.

W 59. minucie Elías Pérez został zmieniony przez Paula Vitora, co miało wzmocnić jedenastkę Marbelli. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Manuela Nietę na Sergia Péreza. Między 63. a 77. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Cádizu II i jedną drużynie przeciwnej. Kibice Marbelli nie mogli już doczekać się wprowadzenia Yaimila Medinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Manel Martínez.

Na pięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Marbelli doszło do zmiany. Javier Añón wszedł za Samu Delgadę. W 89. minucie arbiter pokazał kartkę José Cruzowi z zespołu gości. W drugiej połowie nie padły bramki.

José Manuel Muñoz García
57′ José Manuel Alonso Domínguez
Alejandro Bernal Carreras
77′ Javier Duarte Egea
Samuel Delgado Serna85′
57′ Herlin Hernán Lino Pluas
Juergen Farid Elitim Sepúlveda
Jordi Tur Antonio
Elías Pérez Sastre59′
63′ 64′ Manuel Nieto Sánchez
Daniel Pérez Serrano
64′ Sergio Pérez Jaén
Marcos Ruiz Márquez
Francisco Javier Pérez Roales
Javier Añón Esteban85′
57′ Idrissa Thiam
Javier López Cisneros
57′ Iván Chapela López
Paulo Vitor Fernandes Pereira59′
Mamady Diarra
Yaimil José Medina Rodríguez77′

Przewaga drużyny Cádizu II w posiadaniu piłki była ogromna (63 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Piłkarze Cádizu II obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, a ich przeciwnicy trzy.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.