Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División: UD Las Palmas - Real Sporting de Gijón 3-2 (0-2)

W spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 29 listopada, drużyna Las Palmas wygrała ze Sportingiem Gijón 3-2 (0-2). Mecz odbył się na Estadio de Gran Canaria w Lasu Palmasie de Granie Canarii.

15. kolejka Hiszpania - Segunda División
2020-11-29 21:00 | Stadion: Estadio de Gran Canaria | Arbiter: Javier Iglesias Villanueva
U. Đurđević 24',35'

Występujące tu zespoły w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 24 razy. Jedenastka Las Palmas wygrała aż 12 razy, zremisowała osiem, a przegrała tylko cztery.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. W 16. minucie sędzia pokazał kartkę Javiemu Fuegowi z Sportinga Gijón.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Sportinga Gijón w 24. minucie spotkania, gdy Uroš Đurđević strzelił z rzutu karnego pierwszego gola. To już siódme trafienie tego piłkarz w sezonie.

Niedługo później Uroš Đurđević wywołał eksplozję radości wśród kibiców Sportinga Gijón, zdobywając kolejną bramkę w 35. minucie starcia. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się José Gragera.

Na siedem minut przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Borja López, zawodnik gości. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Drugą połowę drużyna Las Palmas rozpoczęła w zmienionym składzie, za Benita Ramíreza, Fabia Gonzáleza weszli Kirian Rodríguez, Enzo Loiodice.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W 54. minucie na listę strzelców wpisał się Roberto González.

W 56. minucie swojego drugiego gola w tym meczu strzelił Roberto González z Las Palmas. Asystę przy bramce zanotował Kirian Rodríguez.

W 64. minucie Pedro Díaz został zastąpiony przez Pabla Péreza. Trener Sportinga Gijón wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Gaspara Camposa. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Aitor García. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Uroša Đurđevicia ze Sportinga Gijón, a w 72. minucie Érica Curbela z drużyny przeciwnej.

Chwilę później trener Las Palmas postanowił wzmocnić linię napadu i w 74. minucie zastąpił zmęczonego Roberta Gonzáleza. Na boisko wszedł Edu Espiau, który miał za zadanie częściej niepokoić obrońców drużyny przeciwnej. W tej samej minucie Pietro Iemmello został zmieniony przez Claudia, a za Óscara Clementego wszedł na boisko Maikel Mesa, co miało wzmocnić zespół Las Palmas. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Uroša Đurđevicia na Álvara Vázqueza.

Dalsze wysiłki podejmowane przez drużynę Las Palmas przyniosły efekt bramkowy. W 84. minucie Edu Espiau dał prowadzenie swojej jedenastce. To pierwszy gol tego piłkarza w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat. Przy strzeleniu gola asystował Claudio.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 3-2.

Jean-Sylvain Claude Babin
72′ Éric Curbelo de la Fe
Borja López Menéndez38′
Jonathan Silva Vieira
Pablo García Carrasco
Javi Castellano Betancor
José Gragera Amado
 54′, 56′ 74′ Roberto González Bayón
Manuel García Alonso
46′ Fabio González Estupiñan
Aitor García Flores64′
46′ Benito Ramírez del Toro
Javier Fuego Martínez16′
82′ Óscar Clemente Mues
Pedro Díaz Fanjul64′
74′ Pietro Iemmello
Saúl García Cabrero
46′ Enzo Loiodice
Pelayo Suárez López
82′ Maikel Mesa Piñero
Gaspar Campos Ansó Fernández64′
46′ Kirian Rodríguez Concepción
Carlos Carmona Bonet
Cristian Josué Artiles Cedrés
Pablo Pérez Rodríguez64′
Aridai Cabrera Suárez
Nikola Čumić
74′  84′ Eduardo David Espiau Hernández
Álvaro García Vázquez82′
74′ Claudio Mendes Vicente
Neftali Benedict Manzambi

Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom gospodarzy, natomiast piłkarzom Sportinga Gijón pokazał trzy.

Drużyna gospodarzy w drugiej połowie dokonała pięciu zmian. Natomiast zespół Sportinga Gijón w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany.