Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División: UD Almería - Real Saragossa 1-1 (1-0)

W spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División, które rozegrane zostało 10 listopada, zespół Almeríi zremisował z Saragossą 1-1 (1-0). Mecz na Estadio de los Juegos Mediterráneos obejrzało 10 441 widzów.

15. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-10 16:00 | Stadion: Estadio de los Juegos Mediterráneos | Widzów: 10441 | Arbiter: Rubén Ávalos
UD Almería
Real Saragossa
1
1
D. Núñez 45'
Miguel Linares 65'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na 16 meczów zespół Almeríi wygrał pięć razy, ale więcej przegrywał, bo osiem razy. Trzy mecze zakończyły się remisem.

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 16. a 44. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując trzy żółte kartki piłkarzom Almeríi i jedną drużynie przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Almeríi w 45. minucie spotkania, gdy Darwin Núñez strzelił pierwszego gola. Przy strzeleniu gola pomagał Sergio Aguza.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Almeríi.

Trener Saragossy postanowił zagrać agresywniej. W 60. minucie zmienił pomocnika Jamesa Omonigho i na pole gry wprowadził napastnika Miguela Linaresa. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała zdobyć bramkę, odrobić straty i zremisować.

Niedługo później Miguel Linares wywołał eksplozję radości wśród kibiców Saragossy, zdobywając bramkę w 65. minucie meczu. Do wypracowania sytuacji bramkowej przyczynił się Raúl Guti.

W 66. minucie Iván Martos został zastąpiony przez Luciena Owonę. W 68. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Carlosa Nietę z Saragossy, a w 83. minucie Jonathana z drużyny przeciwnej. W 69. minucie Jorge Pombo został zmieniony przez Giorgiego Papunashvilego, co miało wzmocnić zespół Saragossy. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Ante Czoricia na Arvina Appiaha.

Trener Almeríi wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Juana Munoza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie jednego strzelonego gola. Murawę musiał opuścić José Lazo. W 87. minucie kartką został ukarany Raúl Guti, zawodnik gości. W tej samej minucie w drużynie Saragossy doszło do zmiany. Álex Blanco wszedł za Shinjego Kagawę.

Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 1-1.

Alberto Guitián Ceballos
26′ 66′ Iván Martos Campillo
Carlos Martín Vigaray
83′ Jonathan Silva Vieira
Carlos Nieto Herrero68′
Sergio Aguza Santiago
Shinji Kagawa87′
72′ Ante Czorić
Alberto Soro Álvarez
16′ 83′ José Carlos Lazo Romero
Jorge Marcos Pombo Escobar69′
35′ Radosav Petrović
Íñigo Eguaras Álvarez
 45′ Darwin Gabriel Núñez Ribeiro
José Raúl Gutiérrez Parejo87′
José Corpas Serna
James Omonigho Igbekeme44′ 60′
Fernando Martínez Rubio
Juan Carlos Azón Marco
66′ Lucien Fridolin Owona Ndong
Julián Javier Delmás Germán
José Antonio Romera Navarro
Simone Damiano Grippo
César de la Hoz López
Giorgi Papunashvili69′
72′ Arvin Appiah
Javier Ros Añón
Sekou Gassama Cissokho
Alejandro Blanco Sánchez87′
83′ Juan Munoz
Miguel Linares Cólera60′  65′

Remis od samego początku „wisiał w powietrzu”. Obie drużyny utrzymywały się przy piłce praktycznie tyle samo czasu. Mecz był bardzo wyrównany, od pierwszej do ostatniej minuty. Z przebiegu meczu nie wynikało, że jedna z drużyn będzie potrafiła przechylić szalę zwycięstwa na swoją korzyść. Posiadanie piłki rozłożyło się równomiernie na obie drużyny.

Piłkarze Almeríi otrzymali w meczu cztery żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy trzy.