Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División: RC Deportivo de La Coruna - Elche CF 1-3 (1-1)

10 listopada na Estadio Abanca-Riazor w A Coruñie odbył się mecz 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Deportivo La Coruna i Elche. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Elche 3-1. Na stadionie zasiadło 11 690 widzów.

15. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-10 12:00 | Stadion: Estadio Abanca-Riazor | Widzów: 11690 | Arbiter: Isidro Díaz de Mera
Pere Milla 87'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na dziewięć starć jedenastka Elche wygrała trzy razy, ale więcej przegrywała, bo pięć razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W siódmej minucie kartkę dostał Manuel Sánchez, piłkarz gości.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Elche w 13. minucie spotkania, gdy Gonzalo Verdú zdobył pierwszą bramkę. W 14. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Áleksa Bergantiñosa z Deportivo La Coruna, a w 15. minucie Yacine Qasmiego z drużyny przeciwnej.

Jedenastka gospodarzy wyrównała wynik meczu. W 26. minucie Víctor Mollejo wyrównał wynik meczu. Przy strzeleniu gola pomógł Mamadou Koné.

Na kwadrans przed końcem pierwszej połowy kartkę otrzymał Javi Montero z zespołu gospodarzy. Trener Elche wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Claudia Medinę. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Yacine Qasmi. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić dającą prowadzenie bramkę. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 51. minucie kartką został ukarany Víctor Mollejo, piłkarz Deportivo La Coruna. W 53. minucie w zespole Elche doszło do zmiany. Iván Sánchez wszedł za Josána Fernándeza.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Elche w 57. minucie spotkania, gdy Fidel strzelił z karnego drugiego gola. W 59. minucie Saša Jovanović zastąpił Borję Vallego.

W 69. minucie w zespole Elche doszło do zmiany. Pere Milla wszedł za Fidela. Chwilę później trener Deportivo La Coruna postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 71. minucie na plac gry wszedł Christian Santos, a murawę opuścił Álex Bergantiños. Między 75. a 83. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Elche i jedną drużynie przeciwnej.

Na dziewięć minut przed zakończeniem starcia w jedenastce Deportivo La Coruna doszło do zmiany. Borja Galán wszedł za Mujaida Sadicka.

Zespół gospodarzy ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna Elche, zdobywając kolejną bramkę. W 87. minucie celnym strzałem popisał się Pere Milla.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się rezultatem 1-3.

Gonzalo Cacicedo Verdú  13′
31′ Francisco Javier Montero Rubio
Daniel Pedro Calvo San Román
Peru Nolaskoain Esnal
Álvaro Juan Cruz Armada75′
79′ Salvador Ruiz Rodríguez
Óscar Gil Regaño
81′ Mujaid Sadick Aliu
Fidel Chaves de la Torre  57′ (k.) 69′
Ager Aketxe Barrutia
José Antonio Fernández Pomares53′
14′ 71′ Alejandro Bergantiños García
Manuel Sánchez López7′
Mamadou Koné
Gonzalo Villar del Fraile
59′ Saša Jovanović
Juan Francisco Martínez Modesto
 26′ 51′ Víctor Mollejo Carpintero
Andoni López Saratxo
59′ Borja Valle Balonga
Danilo Fabián Ortiz Soto
Luiz Humberto da Silva Silva
Iván Sánchez Aguayo53′ 83′
81′ Borja Galán González
Claudio Medina Ricoy37′
71′ Christian Robert Santos Kwasniewski
Pere Milla Peña69′  87′

Zespół Deportivo La Coruna zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Arbiter starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Sędzia przyznał dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, w drugiej także dwie. Zawodnicy drużyny przeciwnej dostali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, w drugiej również dwie.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.