Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda División: Rayo Vallecano - Cádiz CF 1-1 (0-1)

10 listopada na Estadio de Vallecas w Madrycie odbył się mecz 15. kolejki hiszpańskiej Segunda División pomiędzy drużynami Rayo i Cádizu. Starcie zakończyło się remisem 1-1. Na stadionie stawiło się 9 498 widzów.

15. kolejka Hiszpania - Segunda División
2019-11-10 21:00 | Stadion: Estadio de Vallecas | Widzów: 9498 | Arbiter: J. Iglesias Villanueva
Rayo Vallecano
Cádiz CF
1
1
Ó. Trejo 74'
Alejo 38'

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Wysiłki podejmowane przez zespół Cádizu w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 38. minucie Alejo dał prowadzenie swojej jedenastce. Sytuację bramkową stworzył Nano.

Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem zespołu Cádizu.

W 55. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Sergia Gonzáleza z Cádizu, a w 56. minucie Luisa Advínculę z drużyny przeciwnej. W 58. minucie Luna został zastąpiony przez Andrésa Martína.

W 63. minucie kartkę dostał Marcos López, zawodnik Cádizu.

Trzeba było trochę poczekać, aby Óscar Trejo wywołał eksplozję radości wśród kibiców Rayo , strzelając gola w 74. minucie pojedynku. Przy strzeleniu gola asystował José Pozo.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania w jedenastce Cádizu doszło do zmiany. Jose Jurado wszedł za Nana. A trener Rayo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Jonathana Montiela. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Santi Comesaña. Od 78. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując cztery żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 90. minucie w drużynie Rayo doszło do zmiany. Saúl García wszedł za José Poza. Do końca pojedynku wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-1.

Alberto Cifuentes Martínez
56′ Luis Jan Piers Advíncula Castrillón
Isaac Carcelén Valencia
Alejandro Catena Marugán
Luis Alfonso Espino García
58′ Antonio Manuel Luna
Sergio González Martínez55′ 64′
78′ Esteban Ariel Saveljich
Rafael Jiménez Jarque
75′ Santiago Comesaña Veiga
Marcos Mauro López Gutiérrez63′
Álvaro García Rivera
Iván Alejo Peralta  38′ 66′
90′ José Ángel Pozo la Rosa
Alejandro Fernández Iglesias
90′ José Leonardo Ulloa
José María Martín-Bejarano Serrano
Adrián Embarba Blázquez
Salvador Sánchez Ponce
 74′ 85′ Óscar Guido Trejo
Alexander Mesa Travieso75′
Miguel Ángel Morro Muñoz
David Gil Mohedano
90′ Saúl García Cabrero
Sergio Sanchez
Antonio Milić
Jon Ander Garrido Moracia64′
Martín Pascual Castillo
Jose Manuel Jurado75′
75′ 83′ Jonathan Montiel Caballero
Luis Miguel Quezada Sánchez
58′ Andrés Martín García
Anthony Rubén Lozano Colón66′ 83′
Federico Piovaccari
Cayetano Quintana Hernández

Wyraźna przewaga jedenastki Rayo nie miała odzwierciedlenia w wyniku meczu, oddała ona sześć celnych strzałów.

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Cádizu przyznał trzy.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.