Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: UD Logroñés - CD Guijuelo 2-0 (0-0)

1 grudnia na Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas w Logroño odbyło się starcie 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Logronés i Guijuelo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Logronés 2-0.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-01 17:00 | Stadion: Estadio Nuevo Municipal Las Gaunas | Arbiter: Ekhiotz Sánchez
UD Logroñés
CD Guijuelo
2
0
Olaetxea 59'
Javi Álamo 89'

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Sędzia przyznał żółte kartki zawodnikom Guijuelo: Yassinowi Fékirowi w 17. i Jesús Muñozowi w 33. minucie.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Miguela Santosa z Logronés, a w 52. minucie Guille'a Vallejo z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez drużynę Logronés w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 59. minucie bramkę zdobył Olaetxea. To już szóste trafienie tego piłkarz w sezonie.

W 65. minucie Yassin Fékir został zastąpiony przez Pepe Carmonę. Chwilę później trener Logronés postanowił bronić wyniku. W 66. minucie postawił na defensywę. Za pomocnika Miguela Santosa wszedł Iago López, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę zespołowi gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać. W 67. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Ivána Péreza z Guijuelo, a w 69. minucie Andy'ego z drużyny przeciwnej.

Trener Guijuelo postanowił zagrać agresywniej. W 70. minucie zmienił pomocnika Andiego Bogdana i na pole gry wprowadził napastnika Daniela Sikorskiego, który w bieżącym sezonie ma na koncie dwie bramki. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Jednak pomylił się - pomimo zmiany taktyki jego drużyna wciąż miała problemy ze skutecznością. W 72. minucie Ñoño został zmieniony przez Javiego Álamę, a za Andera Vitorię wszedł na boisko Roni, co miało wzmocnić zespół Logronés. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Luisa Larę na Ivána Aguda. W 79. minucie arbiter ukarał kartką Pabla Espinę, zawodnika Guijuelo.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Logronés w 89. minucie spotkania, gdy Javi Álamo zdobył drugą bramkę. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Andi Bogdan Stalea70′
 59′ Lander Olaetxea Ibaibarriaga
Adrián Cruz Juncal
69′ Andrés José Rodríguez Gaitán
Pablo César Espina Ordoñez79′
46′ 66′ Miguel Santos Alfageme
Cristóbal Gil Martín
72′ Antonio Manuel Asencio Rodríguez
Luis Lara Roa79′
84′ Ander Vitoria Agirre
Yassin Fékir17′ 65′
Pablo Fid Martín
Taliby Konaté Diakite
66′ Iago López Carracedo
Juan José García Martínez
Jaime Paredes Martín
José Carmona Rodríguez65′
Gorka Pérez Garay
Iván Agudo Martínez79′
72′  89′ Javier Álamo Cruz
Cristian Dieste Barrajón
Rayco García Dauta
Jorge Ferrer Mestieri
84′ David González Gómez
Daniel Sikorski70′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy pięć.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.