Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Real Sporting de Gijón II - Las Rozas CF 2-1 (0-1)

W spotkaniu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Sportinga Gijón II wygrał z Las Rozas CF 2-1 (0-1). Pojedynek odbył się na Escuela de Fútbol de Mareo w Leorio-Gijónie.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-01 12:00 | Stadion: Escuela de Fútbol de Mareo | Arbiter: José Fernández
Juanma Fernández 40'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Sędzia musiał opanować emocje piłkarzy już na początku meczu. Między 18. a 29. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej.

W 30. minucie Iñaki został zastąpiony przez Jaime Guadaña.

Trzeba było trochę poczekać, aby Juanma Fernández wywołał eksplozję radości wśród kibiców Las Rozas CF, zdobywając bramkę w 40. minucie meczu. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Las Rozas CF.

W 50. minucie kartką został ukarany Gonzalo Expósito, zawodnik Las Rozas CF. Trener Sportinga Gijón II postanowił zagrać agresywniej. W 51. minucie zmienił obrońcę Ismę Aizpiriego i na pole gry wprowadził napastnika Garciego. Jak widać, trener sądził, że jego zespół szybko odrobi straty. Nie mylił się, jego jedenastka zdołała strzelić gola i wygrać spotkanie.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Franowi Riverze z drużyny gości. W 60. minucie Chiki został zmieniony przez Ivána Elenę, co miało wzmocnić zespół Sportinga Gijón II. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Frana Riverę na Jaime Turégana w 61. minucie oraz Gonzala Expósita na Rubéna Lópeza w tej samej minucie.

Piłkarze gospodarzy w końcu odpowiedzieli strzeleniem gola. W 80. minucie Gaspar Campos wyrównał wynik meczu.

W 88. minucie arbiter przyznał kartkę Álvarowi Sánchezowi z Las Rozas CF.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W samej końcówce starcia wynik ustalił Garci.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry w zespole Sportinga Gijón II doszło do zmiany. Daniel Sandoval wszedł za Césara Garcíę. Minutę później kartkę dostał Javi Cobo, zawodnik gospodarzy. Do końca pojedynku rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Yelco Ramos Ursúa
18′ 51′ Ismael Aizpiri Lérida
Jesús Manuel Cedenilla Moreno
Pablo García Carrasco
Raúl Díez Ortiz
21′ Guillermo Rosas Alonso
Gonzalo Expósito Verdejo50′ 73′
Pelayo Suárez López
Juan Manuel Fernández Sánchez  40′
Pablo Villalón Rodríguez
José Ignacio Gómez Ocaña29′ 30′
60′ Christian Borrego Isabel
Rubén Blanco Bartolomé
 80′ Gaspar Campos Ansó Fernández
Fernando Calleja Revilla
90′ Javier Cobo Peña
Antonio Calvo Martín
Javier Mecerreyes Campal
Francisco Rivera Cardoso59′ 61′
90′ César García Menéndez
Jaime Turégano González61′
60′ Iván Elena Hervás
Rubén Ángel López Díaz Guerra73′
51′  89′ Miguel García Lucio
Galo Rodríguez San Martín
90′ Daniel Sandoval Giraldo
Borja Sánchez Bravo

Arbiter w pierwszej połowie pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gości, natomiast w drugiej trzy. Zawodnicy Sportinga Gijón II otrzymali w pierwszej połowie dwie żółte kartki, a w drugiej jedną mniej.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.