Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: RC Recreativo de Huelva - CD Badajoz 0-1 (0-0)

1 grudnia na Estadio Nuevo Colombino w Huelvie odbył się mecz 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Recreativo i Badajozu. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Badajozu 1-0.

Jairo Morillas 47'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 12 razy. Drużyna Recreativo wygrała aż sześć razy, zremisowała pięć, a przegrała tylko raz.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W dziewiątej minucie arbiter ukarał żółtą kartką Borję Garcíę z Recreativo, a w 22. minucie Ivána Casadę z drużyny przeciwnej.

Tuż po przerwie jedynego gola meczu strzelił Jairo Morillas dla drużyny Badajozu. Bramka padła w tej samej minucie. W 48. minucie sędzia pokazał kartkę Óscarowi Ramírezowi z zespołu gospodarzy.

W 59. minucie Jairo Morillas został zmieniony przez Chrisa Ramosa. W 63. minucie w jedenastce Recreativo doszło do zmiany. Carlos Martínez wszedł za Borję Garcíę. Kibice Recreativo nie mogli już doczekać się wprowadzenia Rubéna Cruza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Alberto Quiles.

W 70. minucie kartkę dostał Carlos Portero, piłkarz Badajozu. Na kwadrans przed zakończeniem pojedynku w jedenastce Recreativo doszło do zmiany. Gustavo Quezada wszedł za Sergia Jiméneza. Chwilę później trener Badajozu postanowił bronić wyniku. W 77. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Gorkę Santamaríę wszedł Kike Pina, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie.

W 82. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Gustava Quezadę z Recreativo, a w trzeciej minucie doliczonego czasu spotkania Sergiego Maestre'a z drużyny przeciwnej. W 88. minucie w jedenastce Badajozu doszło do zmiany. Traoré Djakaridja wszedł za Guzmána.

Iván Casado Ortiz22′
9′ 63′ Borja García Santamaría
César Morgado Ortega
Diego Jiménez López
Pablo Vázquez Pérez
48′ Óscar Ramírez Martín
Antonio Jesús Caballero Ramírez
Alfonso Jesús Fernández Martín
Guzmán Casaseca Lozano88′
76′ Sergio Jiménez García
Sergio Maestre García90′
Enrique Rivero Pérez
Héber Pena Picos
Isidro Ros Ríos
Jairo Morillas Rivero  47′ 59′
63′ Alberto Quiles Piosa
Enrique Pina Caballero77′
63′ Carlos Leopoldo Martínez Garrido
Traoré Djakaridja88′
76′ 82′ Gustavo Mauricio Quezada Reinoso
Adilson Mendes Martins
Gerard Vergé Ramal
Daniel Lucas Segovia
63′ Rubén Cruz Gil
Christopher Ramos de la Flor59′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter przyznał jedną żółtą kartkę zawodnikom Recreativo w pierwszej połowie, a w drugiej dwie. Piłkarze drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, natomiast w drugiej dwie.