Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Osasuna - Alavés II 3-1 (1-0)

30 listopada na Instalaciones Deportivas de Tajonar w Tajonarze odbyło się starcie 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Osasuny i Alavésu II. Pojedynek zakończył się zwycięstwem Osasuny 3-1.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-30 16:30 | Stadion: Instalaciones Deportivas de Tajonar | Arbiter: Marcos Latorre
Erik Ruiz 73'

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu zawodnicy Osasuny nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W dziewiątej minucie po gwizdku arbitra oznaczającego początek spotkania na listę strzelców wpisał się Aimar Oroz.

W 11. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Antonia Pererę z Alavésu II, a w 41. minucie Javiera Lizarragę z drużyny przeciwnej. Pierwsza połowa zakończyła się skromnym prowadzeniem drużyny Osasuny.

Między 49. a 58. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 60. minucie Adrián Aranguren został zastąpiony przez Marcosa Mendesa.

W 61. minucie w zespole Alavésu II doszło do zmiany. Andrei Lupu wszedł za Iñakiego Elejaldego. Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy arbiter przyznał żółtą kartkę Javiemu Martínezowi z drużyny gospodarzy. Chwilę później trener Osasuny postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 70. minucie na plac gry wszedł Jonathan González, a murawę opuścił José Hualde.

W 73. minucie sędzia pokazał żółtą kartkę Ikerowi Berruezowi, piłkarzowi gospodarzy.

Zespół gości nie zraził się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki przyniosły efekt. W tej samej minucie bramkę wyrównującą zdobył Erik Ruiz.

Zawodnicy gospodarzy szybko odpowiedzieli strzeleniem gola. W 75. minucie Iker Berruezo dał prowadzenie swojej drużynie.

Na 11 minut przed zakończeniem spotkania drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Borja Sainz z drużyny Alavésu II i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten piłkarz dostał w 49. minucie. W 82. minucie w zespole Alavésu II doszło do zmiany. Valero wszedł za Antonia Pererę. Trener Alavésu II wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Héctora Castillo. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Víctor López.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Osasuny w 86. minucie spotkania, gdy Oier Calvillo zdobył trzecią bramkę. W samej końcówce pojedynku w drużynie Osasuny doszło do zmiany. Iker Muñoz wszedł za Aimara Oroza.

W trzeciej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Barbero z Osasuny. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Mecz zakończył się wynikiem 3-1.

Álvaro González Crespo
 75′ 73′ Iker Berruezo Lizarbe
Primitivo Férriz García
58′ Endika Irigoyen Bravo
Javier López Carballo
41′ Javier Lizarraga Murillo
Víctor López Ibáñez86′
53′ 60′ Adrián Aranguren Ollo
Abdallahi Mohamed Mahmoud
 86′ Oier Calvillo Armendáriz
Erik Ruiz Álvarez  73′
Samuel Goñi Adrián
Antonio Perera Calderón11′ 82′
70′ José Javier Hualde Zaratiegui
José Luis Rodríguez Francis
66′ Javier Martínez Calvo
Borja Sainz Eguskiza49′ 79′
 9′ 89′ Aimar Oroz Huarte
Paulino De la Fuente Gómez
90′ Iván Martínez Gonzálvez
Iñaki Elejalde Rodríguez61′
Pablo Valencia García
Aritz Castro Pérez
Gorka Jiménez García
Jorge Bengoetxea Gorostiza
89′ Iker Muñoz Cameros
Tomás Alexis Oneto
70′ Jonathan González Crespo
Iñigo Arzuaga Mesa
Gabriel Lizarraga Gomara
David Valero Climent82′
60′ Marcos Ambrosio Mendes Singa
Héctor David Castillo Martín86′
Elur Meoqui Martínez De Icaya
Andrei Daniel Lupu61′

Sędzia przyznał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy w pierwszej połowie, natomiast w drugiej pięć. Zawodnicy drużyny przeciwnej obejrzeli w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej jedną żółtą i jedną czerwoną.