Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Murcia CF - Talavera 2-0 (2-0)

1 grudnia na Estadio de La Condomina odbył się pojedynek 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Murcia CF i Talavery. Starcie zakończyło się zwycięstwem Murcia CF 2-0.

Álvaro Barbosa 40'

Występujące tu jedenastki w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Zespół Murcia CF wygrał jeden raz, zremisował raz, nie przegrywając żadnego meczu.

Nie wszyscy kibice zajęli swoje miejsca na stadionie, a doszło do pierwszej zmiany na boisku. W piątej minucie Jonxa Vidal został zastąpiony przez Sedeña.

Trzeba było trochę poczekać, aby Isaac Aketxe wywołał eksplozję radości wśród kibiców Murcia CF, strzelając gola w 35. minucie meczu.

Zespół gości ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystała drużyna Murcia CF, zdobywając kolejną bramkę. W 40. minucie celnym strzałem popisał się Álvaro Barbosa.

Do końca starcia wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 2-0.

Na drugą połowę jedenastka Talavery wyszła w zmienionym składzie, za Carlosa Expósita wszedł Aguilera. Między 49. a 65. minutą, sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Murcia CF i jedną drużynie przeciwnej.

Na 24 minuty przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Talavery doszło do zmiany. Ángel López wszedł za Sergia Martíneza. W 67. minucie kartkę dostał Rafa de Vicente z Murcia CF. Chwilę później trener Murcia CF postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Christian Perales, a murawę opuścił Higón.

Carlos Expósito Verdejo46′
51′ Cristian Galas Nebot
Juan Ramón Gómez Pimpollo López
Adán Gurdiel Mella
Álvaro Hernández De Miguel
 35′ 49′ 84′ Isaac Aketxe Barrutia
Sergio Martínez Aranda66′
Alejandro Chavero Muñoz
Sergio San José López
Víctor Díaz Suárez
Jan Gerrit Stoeten Pérez65′
69′ José Marco Higón
Jon Xavier Vidal Alonso5′
78′ David Mayoral Lastras
Damián Fernando Zamorano
67′ Rafael Vicente Hernández
Samuel Corral Valero
 40′ Álvaro Barbosa León
Ángel López Pérez66′
84′ Alejandro Camacho Ramírez
Sergio López Rodríguez5′
78′ Manuel Justo Román
Javier Alonso Martínez
Javier Moreno Sánchez
David Dorado Estévez
69′ Christian Perales Moyá
Pablo Aguilera Gómez46′

Sędzia przyznał trzy żółte kartki piłkarzom gospodarzy, natomiast zawodnikom Talavery pokazał jedną.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.