Reklama

Reklama

Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Granada II - Yeclano 2-3 (1-1)

W starciu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Granady II przegrała z Yeclano 2-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Ciudad Deportiva del Granada CF. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

W  starciu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 grudnia, drużyna Granady II przegrała  z Yeclano  2-3 (1-1). Spotkanie odbyło się na Ciudad Deportiva del Granada CF. Na boisku mogliśmy zobaczyć Grzegorza Kleemanna występującego w Yeclano.

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Rubén Sánchez wywołał eksplozję radości wśród kibiców Granady II , strzelając gola w 10. minucie pojedynku.

Piłkarze Yeclano odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 32. minucie na listę strzelców wpisał się Héctor.

Jedyną żółtą kartkę w meczu dostał Adrián Butzke z zespołu gospodarzy. Była to 35. minuta meczu. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Yeclano w 48. minucie spotkania, gdy Tonete strzelił drugiego gola. To już piąte trafienie tego piłkarz w sezonie.

Reklama

W 56. minucie w drużynie Yeclano doszło do zmiany. Carlos Felipe wszedł za Íñiga Alayeta.

Po przerwie rozwiązał się worek z bramkami, jednak kibice gospodarzy nie mieli powodów do zadowolenia. W tej samej minucie wpakował piłkę do siatki rywali Fran Martínez.

W 61. minucie czerwoną kartkę po drugiej żółtej dostał Adrián Butzke z Granady II i musiał opuścić boisko. Pierwszą żółtą kartkę dostał on w 35. minucie. W 66. minucie Fran Serrano został zastąpiony przez Ruiego Sousę. Na 18 minut przed zakończeniem drugiej połowy w drużynie Granady II doszło do zmiany. Mario Rodríguez wszedł za Antonia Arandę.

Kibice Granady II nie mogli już doczekać się wprowadzenia Jesúsa Rodrígueza. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy. Murawę musiał opuścić Yael Ballesteros. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić kontaktowego gola. W 76. minucie w zespole Yeclano doszło do zmiany. Atdhe Rashiti wszedł za Tonete'a.

Zawodnicy gospodarzy odpowiedzieli zdobyciem bramki. Na dziewięć minut przed zakończeniem pojedynku wynik ustalił Mario Rodríguez.

Po chwili trener Yeclano postanowił bronić wyniku. W pierwszej minucie doliczonego czasu meczu postawił na defensywę. Za pomocnika Víctora Fenolla wszedł Marcos Álvarez, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi gości utrzymać prowadzenie. Drużynie Granady II zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu Yeclano.

Przewaga drużyny Granady II w posiadaniu piłki była ogromna (62 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Arbiter nie ukarał piłkarzy Yeclano żadną kartką, natomiast zawodnikom gospodarzy przyznał jedną żółtą oraz jedną czerwoną.

Obie drużyny wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.

8 grudnia zespół Yeclano będzie miał szansę na kolejne punkty grając u siebie. Jego przeciwnikiem będzie Formac Villarrubia CF. Tego samego dnia CD Badajoz będzie gościć zespół Granady II.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL