Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Getxo - Real Sociedad II 1-0 (0-0)

W starciu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 30 listopada, drużyna Getxo wygrała z Realem Sociedad II 1-0 (0-0). Pojedynek odbył się na Campo de Fadura.

Toni Frau 90'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą 10 razy. Jedenastka Realu Sociedad II wygrała aż trzy razy, zremisowała siedem, nie przegrywając żadnego meczu.

Od początku meczu, aż do przerwy, próby rozgrywania piłki nie przynosiły efektów po obu stronach. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 60. minucie kartkę obejrzał Erik Polanco z Getxo. Niedługo później trener Realu Sociedad II postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Ander El Haddadi, a murawę opuścił Aritz Aldasoro.

W tej samej minucie za Jona Urkizę wszedł Aitor Ramos. Na 12 minut przed zakończeniem meczu w zespole Realu Sociedad II doszło do zmiany. Olasagasti wszedł za Roberta Lópeza. W 80. minucie kartką został ukarany Martín Zubimendi, zawodnik Realu Sociedad II.

Trener Getxo wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Unaiego Hernándeza. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy siedem razy. Murawę musiał opuścić Javi Zarzo. To była dobra decyzja, ponieważ jego drużynie udało się strzelić zwycięską bramkę. Na trzy minuty przed zakończeniem spotkania sędzia pokazał kartkę Oinatzowi Aulestii z jedenastki Getxo.

Mimo że zespół Getxo nie grzeszy umiejętnością konstruowania sytuacji strzeleckich, na 84 ataki oddał tylko trzy celne strzały, to w końcu strzelił długo wyczekiwanego przez ich kibiców gola. W doliczonej pierwszej minucie starcia wynik ustalił Toni Frau.

Unai Agirre Manzisidor
 90′ Antonio Frau Arnal
Aritz Aranbarri Murua
Josu Ibarbia Perurena
Jérémy Demian Blasco
60′ Erik Polanco Gómez
Xeber Alkain Mitxelena
73′ Jon Urkiza Txabarri
Ander Gorostidi García
Jon Etxaniz Llamas
Martín Zubimendi Ibáñez80′
Jaume Vidal Gibert
Julen Lobete Cienfuegos
81′ Javier Zarzo Mora
Roberto López Alcaide78′
87′ Oinatz Aulestia Alkorta
Théo Lucbert
81′ Unai Hernández Lestón
Jon Ander Olasagasti Imizcoz78′
Gorka Marcos Sánchez
Zourdine Mouhemed Thior
73′ Aitor Ramos Leniz
Unai Veiga González

To był brutalny mecz. Obie drużyny koncentrowały się bardziej na faulowaniu przeciwnika niż na strzelaniu goli. Piłkarze Getxo otrzymali w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy jedną.

Drużyna Getxo w drugiej połowie dokonała dwóch zmian. Zespół Realu Sociedad II w drugiej połowie także wymienił dwóch zawodników.