Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Formac Villarrubia CF - Real Murcia CF 2-1 (1-1)

30 listopada na Campo Nuevo Municipal w Villarrubii de losie Ojos odbył się mecz 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Villarrubii i Realu Murcia. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Villarrubii 2-1.

Armando Ortiz 1'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Fani jeszcze dobrze nie rozsiedli się na trybunach, a już padła pierwsza bramka w tym spotkaniu. W pierwszej minucie bramkę zdobył Armando Ortiz.

Piłkarze Villarrubii nie zrazili się bieżącą sytuacją na boisku. Ruszyli do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Ich wysiłki szybko przyniosły efekt. W pierwszych minutach starcia na listę strzelców wpisał się Diego Díaz.

Między czwartą a 36. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gospodarzy i jedną drużynie przeciwnej. W 38. minucie za czerwoną kartkę zszedł z boiska Julio Algar osłabiając tym samym drużynę Realu Murcia. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 57. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Carlosa Martíneza z Villarrubii, a w 65. minucie Armanda Ortiza z drużyny przeciwnej.

Dopiero w drugiej połowie Andriu wywołał eksplozję radości wśród kibiców Villarrubii, strzelając kolejnego gola w tej samej minucie meczu. Po chwili trener Villarrubii postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Fran Minaya, a murawę opuścił Diego Díaz.

W 73. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Sergia Arribasa z Villarrubii, a w 74. minucie Juanmę Bravo z drużyny przeciwnej. Trener Realu Murcia wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Pequego. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Kevin. W 81. minucie za Chumbiego wszedł Álex Melgar.

Od 82. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom Realu Murcia i jedną drużynie przeciwnej. Do końca starcia rezultat nie uległ zmianie. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1.

Kevin Martín García Martínez81′
 65′ Alejandro Adrián Hernández Santiago
Antonio José López Martínez28′
Víctor Juan Algisí
Álvaro Rodríguez Pérez
57′ Carlos Martínez García
Juan Manuel Bravo Alcántara74′
73′ 89′ Sergio Arribas Blázquez
Josué Dorrio Ortega90′
4′ 83′ Julio Jesús de Dios Moreno
Juan Ramón Martínez Hernández87′
Antonio Jesús Seoane Ochoa
Armando Ortiz Abellán  1′ 65′
Fernando Copete Vallina
Rafael Fernández Martínez81′
 3′ 36′ 72′ Diego Manuel Díaz Arteaga
Alberto Toril Domingo
Carlos Morales Mora
Estanislao Igor Marcellán García
89′ Ignacio Rodríguez Álvarez
Eduardo Luna Cano
83′ Javier González Mora
Andy Escudero Núñez
Pablo Jiménez Hernández
Alejandro Martínez Peñalver81′
José Alberto Moreno Martínez
Víctor Andrés Meseguer Cavas
72′ 82′ Francisco José Fernández González
Marcos Javier Legaz Paleo

Alejandro Melgar Cánovas81′

Arbiter pokazał pięć żółtych kartek oraz jedną czerwoną zawodnikom Realu Murcia, a piłkarzom gospodarzy przyznał pięć żółtych.

Drużyna Villarrubii w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany. Natomiast zespół gości w drugiej połowie wymienił dwóch graczy.