Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: FC Cartagena - CP Villarrobledo 2-1 (2-0)

1 grudnia na Estadio Municipal Cartagonova odbyło się starcie 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Cartageny i Villarrobledo. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem Cartageny 2-1.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-01 18:00 | Stadion: Estadio Municipal Cartagonova | Arbiter: Pablo Morales
FC Cartagena
CP Villarrobledo
2
1
Santi Jara 28',37'
A. Alonso 51'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Już w pierwszych minutach zespół Cartageny próbował rozpoznać przeciwników konstruując akcje zaczepne. Przez dłuższy czas przewaga w posiadaniu piłki była aż nadto widoczna, jednak nie przynosiło to efektów w postaci bramek. Santi Jara wywołał eksplozję radości wśród kibiców Cartageny, zdobywając bramkę w 28. minucie pojedynku.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Villarrobledo: Iñakiemu w 33. i Chacie w 37. minucie.

Jedenastka Villarrobledo ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Bramkę na 2-0 zdobył po raz drugi w tej samej minucie Santi Jara.

Na dwie minuty przed zakończeniem pierwszej połowy kartką został ukarany Manolo Molina, piłkarz Villarrobledo.

Drugą połowę drużyna Cartageny rozpoczęła w zmienionym składzie, za Williama de Camargo wszedł Eladio Zorrilla.

Zawodnicy Villarrobledo odpowiedzieli strzeleniem gola. W 51. minucie na listę strzelców wpisał się Agustín Alonso. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego siódme trafienie w sezonie.

Trener Cartageny wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Lucasa de Vegę. W bieżącym sezonie ten pomocnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić Quim Araújo. Niedługo później trener Villarrobledo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Isma, a murawę opuścił Teo Tirado. W 79. minucie Diego Toribio został zastąpiony przez Pekesa.

Na pięć minut przed zakończeniem spotkania w jedenastce Cartageny doszło do zmiany. Álex Martín wszedł za Jorge Fucilego. Jedyną kartkę w drugiej połowie arbiter pokazał Verzy z drużyny gospodarzy. Była to 90. minuta pojedynku. Zespołowi Villarrobledo zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem jedenastki Cartageny.

Manuel Molina Barrancos43′
85′ Jorge Fucile
José Miguel Perona Andrés
63′ Joaquim Araújo Delgado
Juan Manuel Montero Sánchez
Miguel Ángel Cordero Sánchez
Daniel Rubio de la Cruz37′
90′ José Antonio García Rabasco
Ignacio Segura Carrión33′
Pablo Nicolás Caballero Santos
Teodoro José Tirado García69′
46′ William de Camargo
Diego Toribio Corrales79′
 28′, 37′ Santiago Jara Collado
Agustín Rafael Alonso Cavallaro  51′
Esteve Peña Albons
Javier López Mora Gil
85′ José Alejandro Martín Valerón
Borja Collado Ruiz
Carlos David Moreno Hernández
Daniel Lozano Pérez
63′ Lucas de Vega Lima
Shantao Mu
José Ángel Jurado de la Torre
José Antonio Rodríguez Múnera
46′ Eladio Zorrilla
Ismael Álvarez Lohoba69′
Rodrigo Sanz Garro
Miguel Ángel Cano Ruiz79′

Zawodnicy gospodarzy dostali w meczu jedną żółtą kartkę, natomiast ich przeciwnicy trzy.

Zespół gospodarzy w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka Villarrobledo w drugiej połowie wymieniła dwóch zawodników.