Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Coruxo FC - SCR Peña Deportiva 2-0 (0-0)

1 grudnia na Campo do Vao w Vigo odbyło się spotkanie 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Coruxo i Peñy Deportiva. Mecz zakończył się zwycięstwem Coruxo 2-0.

Diego Silva 55',67'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi zespołami.

Kto by pomyślał, że już od pierwszego gwizdka sędziego piłkarze będą grać aż tak agresywnie. Sędzia miał dużo pracy, piłkarze skupiali się na polowaniu na nogi przeciwników i pewnie dlatego kibice nie obejrzeli w tym czasie żadnej bramki. Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia przyznał Jorge Menie z jedenastki gości. Była to 40. minuta starcia.

W 46. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Javiego Serala z Peñy Deportiva, a w 49. minucie Diego Silvę z drużyny przeciwnej.

Wysiłki podejmowane przez zespół Coruxo w końcu przyniosły efekt bramkowy. W 55. minucie Diego Silva dał prowadzenie swojej drużynie. To pierwsza bramka tego zawodnika w bieżącym sezonie, dla napastnika, to nie jest dobry rezultat.

W 59. minucie sędzia pokazał kartkę Cristianowi Cruzowi z Peñy Deportiva. W 60. minucie Fran Núñez został zmieniony przez Marca Fraile'a. W 61. minucie w jedenastce Peñy Deportiva doszło do zmiany. David Sánchez wszedł za Ramóna.

Zespół Peñy Deportiva ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. Na 23 minuty przed zakończeniem drugiej połowy Diego Silva po raz drugi zdobył bramkę zmieniając wynik na 2-0.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Peña Deportiva: Pepe Bernalowi w 72. i Nachowi Lópezowi w 73. minucie. Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 2-0.

Cristian Cruz Medina59′
86′ David Añón González
Abel López Montiel
Antón de Vicente Adrio
Jorge Mena Martín40′ 70′
79′ Jacobo Trigo Pérez
Ramón Blázquez Soria61′
83′ Mateo Míguez Adán
Ignacio López Sánchez73′
 55′, 67′ 49′ Diego Silva Carrera
Higor Rocha Dias
Pablo Brea Fontans
Leonardo Román Riquelme
86′ Carlos Torrado Oubiña
José Manuel Arias Copete
79′ Martín Fuentes Durán
Luciano Joaquín Pierce
Óscar Martínez López
Javier Crespo Fernández70′
83′ Kevin Mendoza Torres
Carlos Cristeto de Dios
Alassane Sylla
David Sánchez Martín61′

Marc Fraile Rosello60′

Piłkarze Coruxo otrzymali w meczu jedną żółtą kartkę, a ich przeciwnicy pięć.

Obie jedenastki wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.