Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: CE Sabadell FC - SD Ejea 2-1 (0-0)

30 listopada na Estadi de la Nova Creu Alta odbył się pojedynek 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami CE Sabadell i Ejea. Spotkanie zakończyło się zwycięstwem CE Sabadell 2-1.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-11-30 18:00 | Stadion: Estadi de la Nova Creu Alta | Arbiter: Lluís Bestard
Fonsi 90'

Sędzia musiał uspokoić zawodników już na początku meczu. Między 15. a 25. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki piłkarzom CE Sabadell i jedną drużynie przeciwnej.

W 51. minucie Ángel Martínez został zmieniony przez Pedro Capó. Niedługo później trener Ejea postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 62. minucie na plac gry wszedł Ramón López, a murawę opuścił Albert Torras.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy CE Sabadell w 63. minucie spotkania, gdy Lanzarote zdobył pierwszą bramkę. Zawodnik ten strzela jak na zawołanie. To już jego czwarte trafienie w sezonie.

Na 19 minut przed zakończeniem drugiej połowy w zespole Ejea doszło do zmiany. David Ballarín wszedł za Imanola Sarriegiego. W 79. minucie sędzia pokazał kartkę Kike'owi z jedenastki gości. Chwilę później trener CE Sabadell postanowił wzmocnić linię pomocy i w 81. minucie zastąpił zmęczonego Lanzarote'a. Na boisko wszedł Alberto Leira, który miał za zadanie wprowadzić nieco spokoju w środku boiska.

Drużyna gości ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystał zespół CE Sabadell, strzelając kolejnego gola. Na siedem minut przed zakończeniem meczu pokonał bramkarza Néstor Querol.

W 85. minucie w jedenastce CE Sabadell doszło do zmiany. David Acedo wszedł za Xaviego Boniqueta.

Drużyna gości nie dała rywalom długo cieszyć się ze zdobytej bramki. W doliczonej czwartej minucie pojedynku wynik ustalił Fonsi.

Jedenastce Ejea zabrakło czasu, żeby zadać decydujący cios i spotkanie zakończyło się skromnym zwycięstwem zespołu CE Sabadell.

Enrique Gómez Hermoso79′
85′ Xavier Boniquet Rodríguez
David López Nadales  90′ 25′
Adrián Cuevas Algeciras
Jordi Méndez Cañueto
 63′ 81′ Manuel Lanzarote Bruno
Imanol Sarriegi Isasa71′
51′ Ángel Martínez Cervera
Luis Sánchez Cedrés
 83′ 21′ Néstor Querol Mateu
Francisco Tena
Gregorio Sierra Pérez
Albert Torras Crespo62′
15′ Edgar Hernández Marcé
Mario Garde García
85′ David Acedo Sánchez
Rabe Ronald Virgil Gbizie
51′ Pedro Luis Capó Payeras
Ramón López Olivan62′
81′ Alberto Leira López
David Ballarín Correas71′
Boris Garrós Torrent
Hector Otín Lafuente

Drużyna CE Sabadell była w posiadaniu piłki przez 62 procent czasu gry, przełożyło się to na zwycięstwo w tym spotkaniu.

Piłkarze obu drużyn otrzymali po dwie żółte kartki.

Zespół CE Sabadell w drugiej połowie wykorzystał wszystkie zmiany. Natomiast jedenastka gości w drugiej połowie wymieniła dwóch graczy.