Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: CD Tudelano - Club Haro Deportivo 1-2 (1-1)

1 grudnia na Estadio Municipal Ciudad de Tudela odbyło się spotkanie 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Tudelano i Haro Deportivo. Mecz zakończył się zwycięstwem Haro Deportivo 2-1.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-01 12:00 | Stadion: Estadio Municipal Ciudad de Tudela | Arbiter: Josep Subirats
I. Dieng 82'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Haro Deportivo w pierwszej minucie spotkania, gdy Iván Arana zdobył pierwszą bramkę.

Arbiter przyznał żółte kartki zawodnikom Haro Deportivo: Javierowi Ibáñezowi w 17. i Esteve'owi Monterde'owi w 20. minucie. W 24. minucie drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną dostał Javier Ibáñez z drużyny Haro Deportivo i musiał opuścić boisko. Wcześniejszą kartkę ten zawodnik dostał w 17. minucie. W 27. minucie sędzia ukarał żółtą kartką Luisa Olivasa, piłkarza Tudelano.

Zespół gospodarzy wyrównał wynik meczu. W 36. minucie gola wyrównującego strzelił Ángel López.

Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 1-1.

W 48. minucie Mikel Bueno został zastąpiony przez Facunda Ballarda. Między 54. a 62. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Tudelano i jedną drużynie przeciwnej.

Trener Tudelano wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Adriána Socorra. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy 11 razy i ma na koncie jedną zdobytą bramkę. Murawę musiał opuścić David Lázaro. Na 22 minuty przed zakończeniem drugiej połowy żółtą kartkę obejrzał Fermín Sobrón z drużyny gości. Chwilę później trener Haro Deportivo postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 72. minucie na plac gry wszedł Ibrahima Dieng, a murawę opuścił Iván Arana. Ibrahima Dieng bardzo przysłużył się swojej drużynie strzelając jedną bramkę. Był to jego drugi gol w tegorocznych rozgrywkach.

W 77. minucie żółtą kartkę dostał Diego Cortés z Tudelano. Na 10 minut przed zakończeniem starcia w zespole Tudelano doszło do zmiany. Edson Torres wszedł za Eneka Zabaletę.

Zawodnicy Haro Deportivo w końcu odpowiedzieli zdobyciem bramki. W 82. minucie wynik ustalił Ibrahima Dieng.

Na siedem minut przed zakończeniem pojedynku sędzia wyrzucił z boiska Edsona Torresa z Tudelano. W 84. minucie Miguel Díaz został zmieniony przez Julena Azkue, co miało wzmocnić drużynę Tudelano. Niewiele później trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Josuę Pérez na Simóna Leceę. W drugiej minucie doliczonego czasu gry żółtą kartkę dostał Ibrahima Dieng, piłkarz gości.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Starcie zakończyło się rezultatem 1-2.

Fermín Sobrón Olarte68′
62′ Fernando Delgado García
Kevin Calle Otxoa
54′ Jesús Lalaguna Belio
Armando Corbalán Domingo
27′ Luis Alejandro Olivas Salcedo
Javier Duro Ceña56′
80′ Eneko Zabaleta Pérez
Javier José Ibáñez Blanco17′ 24′
84′ Miguel Díaz Montes
Marcos Pierrugues Galende
64′ David Lázaro Alonso
Esteve Monterde Torrents20′
 36′ Ángel Gregorio López Solórzano
Imanol Elías Ayllon
77′ Diego Cortés Padilla
Simón Lecea García87′
Unai Zamorano Arri
Eduardo Medrano Latorre
84′ Julen Azkue Unzueta
Facundo Daniel Ballardo Bassano48′
80′ 83′ Edson Enrique Torres Ulloa
Joseba García Quintana
64′ Adrián Jesús Socorro Méndez
Ibrahima Dieng72′  82′ 90′

Óscar Loza Merino

Przewaga zespołu Tudelano w posiadaniu piłki była ogromna (65 procent), niestety, pomimo takiej przewagi drużyna poniosła porażkę.

Sędzia pokazał dwie żółte kartki i jedną czerwoną zawodnikom Haro Deportivo w pierwszej połowie, natomiast w drugiej trzy żółte. Piłkarze drużyny przeciwnej otrzymali w pierwszej połowie jedną żółtą kartkę, a w drugiej trzy żółte oraz jedną czerwoną.