Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: CD Ebro - UE Cornellà 1-1 (1-1)

W starciu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Ebro zremisowała z UE Cornellà 1-1 (1-1). Mecz odbył się na Estadio Pedro Sancho w Saragossie.

Leo Rodríguez 12'

Drużyny nie spotykały się na boisku zbyt często. Na sześć pojedynków jedenastka Ebro wygrała jeden raz, ale więcej przegrywała, bo aż cztery razy. Jeden mecz zakończył się remisem.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy UE Cornellà w 12. minucie spotkania, gdy Leo Rodríguez strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Ebro wyrównała wynik meczu. W 32. minucie Paco Aguza wyrównał wynik meczu.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter pokazał Ivánowi Guzmánowi z UE Cornellà. Była to 45. minuta pojedynku. Pierwsza połowa zakończyła się remisem.

W 56. minucie kartkę dostał Mario Robles z drużyny UE Cornellà. W 60. minucie Lobato został zastąpiony przez Abdelilaha Damara.

Po chwili trener UE Cornellà postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 69. minucie na plac gry wszedł Juan Becerra, a murawę opuścił Pablo Fernández. Chwilę później trener Ebro postanowił bronić wyniku. W 73. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Juana Barrosa wszedł Abel Moreno, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła zespołowi Ebro utrzymać remis. W 74. minucie Adrià de Mesa został zmieniony przez Stephane Emanę, co miało wzmocnić drużynę Ebro. Trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Leo Rodrígueza na Ramóna Riega w pierwszej minucie doliczonego czasu spotkania.

Między 75. a 90. minutą, arbiter starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom Ebro oraz dwie drużynie przeciwnej. W drugiej połowie nie padły bramki.

Javier Jiménez Moreno
 32′ Francisco Martin Aguza
Leonardo Del Cristo Ramírez Rodríguez  12′ 90′
73′ Juan Pablo Barros Campos
Pablo Fernández Blanco69′
74′ Adrià de Mesa Garrido
Eloy Gila Marín75′
Raúl Monforte Sopena
Oriol Martí Gutiérrez
73′ 83′ Abel Moreno Zorrero
Abdoulaye Fall
Daniel Jesús Palomares Poza
Ramón Riego García90′
Liam Ayad Blie Bi Bah
Juan Camilo Becerra Maya69′
74′ 80′ Stephane Onesime Emaná
Abdelilah Damar60′
Adrián Portero Carrasco
Víctor Christopher De Baunbaug

Carlos Esteve Rodríguez

Zawodnicy Ebro obejrzeli w meczu dwie żółte kartki, natomiast ich przeciwnicy cztery.

Zespół Ebro w drugiej połowie wymienił dwóch zawodników. Natomiast jedenastka UE Cornellà w drugiej połowie wykorzystała wszystkie zmiany.