Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: CD Don Benito - Córdoba CF 0-1 (0-0)

1 grudnia na Estadio Vicente Sanz odbył się pojedynek 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B pomiędzy drużynami Don Benito i Córdoby. Mecz zakończył się zwycięstwem Córdoby 1-0.

De las Cuevas 80'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi jedenastkami.

Niewiele działo się od początku meczu, dlatego warto odnotować fakt, że już w tej fazie spotkania jeden z zawodników nie mógł kontynuować zawodów. W 26. minucie Miguel Trinidad został zmieniony przez Ismaela Heredię.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie arbiter przyznał Xaviemu Molinie z zespołu gości. Była to 32. minuta starcia. Na tym zakończyła się pierwsza połowa spotkania. Obie drużyny schodziły na przerwę przy bezbramkowym wyniku.

W 53. minucie w jedenastce Córdoby doszło do zmiany. De Cuevas wszedł za Xaviego Molinę. A trener Don Benito wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Davida Aguda. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy sześć razy i ma na koncie dwa strzelone gole. Murawę musiał opuścić Jesús Sillero.

Niedługo później trener Córdoby postanowił skorzystać ze swojego jokera. W 73. minucie na plac gry wszedł Gabriel Novaes, a murawę opuścił Juanto.

Pod koniec meczu jedynego gola meczu strzelił De Cuevas dla jedenastki Córdoby. Bramka padła w tej samej minucie. Od 81. minuty sędzia starał się uspokoić grę pokazując dwie żółte kartki zawodnikom gości i jedną drużynie przeciwnej.

W 83. minucie Mario Gómez został zmieniony przez Hêndria, co miało wzmocnić drużynę Don Benito. W niedługim czasie trener drużyny przeciwnej także postanowił odświeżyć skład, zmieniając Javiego Floresa na Chusa Herrera.

Córdoba CF
81′ Sebastián Gil Andújar
Isaac Becerra Alguacil90′
Francisco González Rochela
Jesús Álvaro García90′
83′ Mario Gómez Gómez
Mohamed Djetei
Sergio Nieto Álvarez
Fidel Escobar Mendieta
26′ Miguel Ángel Trinidad Guerrero
José Luis García Pérez
60′ Jesús Sillero Martín
Juan Tomás Ortuño Martínez73′
Francisco José Delma Sabater
Juan Luis Egea Llamas
Alejandro Gómez Martínez
Jesús María Herrero Gómez86′
26′ Ismael Heredia Granados
Raúl Miguel Cámara
Guillermo Torres Gómez
Ángel Moreno Morcillo
Kofi Amoako Atta
Miguel Ángel De las Cuevas Barberá53′  80′
60′ David Agudo Pérez
Francisco Sebastián Moyano Jiménez
83′ Hêndrio Araújo da Silva
Gabriel Novaes Fernandes73′

To nie było ładne widowisko, piłkarze często faulowali, co powodowało przestoje w meczu i zniecierpliwienie na trybunach. Arbiter pokazał jedną żółtą kartkę piłkarzom gospodarzy, a zawodnikom Córdoby przyznał trzy.

Jedni i drudzy wykorzystali wszystkie zmiany.