Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Burgos - Salamanca 0-3 (0-2)

W starciu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 grudnia, zespół Burgosu przegrał z Salamancą 0-3 (0-2). Pojedynek odbył się na Estadio Municipal de El Plantío.

15. kolejka Hiszpania - Segunda B
2019-12-01 17:00 | Stadion: Estadio Municipal de El Plantío | Arbiter: Sergio Pérez
Iván Garrido 56'

Występujące tu drużyny w historii bezpośrednich pojedynków spotkały się ze sobą dwa razy. Jedenastka Salamanki wygrała jeden raz, zremisowała raz, nie przegrywając żadnego spotkania.

Od początku spotkania niewiele się działo na boisku. Można powiedzieć, że jednym z ważniejszych wydarzeń w pierwszych minutach meczu było ukaranie zawodnika kartką. W pierwszej minucie sędzia ukarał żółtą kartką Javiego Ribellesa z Salamanki, a w szóstej minucie Ángela Pizzorna z drużyny przeciwnej.

Szczęście uśmiechnęło się do zawodników Salamanki w 28. minucie spotkania, gdy Guille Andrés strzelił pierwszego gola.

Jedenastka Burgosu ruszyła do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację szybko wykorzystał zespół gości, zdobywając kolejną bramkę. Na dziewięć minut przed zakończeniem pierwszej połowy trafił Iñigo Zubiri.

W 48. minucie arbiter pokazał kartkę Álvarowi Romerowi z Salamanki. Trener Burgosu wyciągnął asa z rękawa i wpuścił na boisko Marcela Ribeira. W bieżącym sezonie ten napastnik wchodził już jako rezerwowy pięć razy i ma na koncie trzy strzelone gole. Murawę musiał opuścić Ángelo Pizzorno.

W 51. minucie sędzia pokazał kartkę Aitorowi Córdobie, piłkarzowi gospodarzy.

Niedługo później Iván Garrido wywołał eksplozję radości wśród kibiców Salamanki, strzelając kolejnego gola w 56. minucie spotkania. W 57. minucie Andrés González został zmieniony przez Leonarda Pisculichiego.

W 61. minucie arbiter ukarał żółtą kartką Leonarda Pisculichiego z Burgosu, a w 62. minucie Cristiana Portillę z drużyny przeciwnej. Po chwili trener Salamanki postanowił bronić wyniku. W 71. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Guille Andrésa wszedł David Gallego, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce Salamanki utrzymać prowadzenie. W 74. minucie w zespole Burgosu doszło do zmiany. Carlos Indiano wszedł za Donovana Wilsona.

Do końca meczu wynik nie uległ zmianie. Pojedynek zakończył się rezultatem 0-3.

Brais Pereiro Troncoso
51′ Aitor Córdoba Kerejeta
Juan Francisco Góngora Mateo
57′ Andrés González Cardero
Pedro López Rodríguez
Carlos Martínez Díez
Javier Fernández Herranz
6′ 50′ Ángelo Matías Pizzorno Bracco
Jesús Hernández de la Torre
74′ Donovan Junior Wilson
David Gallego Rodríguez71′
74′ Carlos Indiano De Marcos
Ayoze Placeres Delgado
Gastón Machín
Álvaro Santos Cincunegui
57′ 61′ Leonardo Nicolás Pisculichi
Carlos De la Nava García60′
50′ Marcelo Ribeiro Dos Santos
Francisco David Grande Serrano59′

Przewaga drużyny Burgosu w posiadaniu piłki była ogromna (67 procent), niestety, pomimo takiej przewagi piłkarze przegrali mecz.

Zespół Burgosu zagrał bardzo agresywnie, co niestety przełożyło się na dużą liczbę fauli. Sędzia starał się panować nad sytuacją i chętnie wyciągał kolorowe kartoniki, niestety nawet to nie ochłodziło rozgrzanych głów piłkarzy. Zawodnicy obu drużyn otrzymali po trzy żółte kartki.