Liga hiszpańska - 15. kolejka Segunda B: Atlético Baleares - Celta Vigo II 6-1 (2-1)

W starciu 15. kolejki hiszpańskiej Segunda B, które rozegrane zostało 1 grudnia, jedenastka Atlético Baleares wysoko wygrała z Celta Vigo II 6-1 (2-1). Pojedynek odbył się na Estadio Balear w Palmie de Majorce.

Gabri Veiga 1'

Był to pierwszy mecz rozegrany między tymi drużynami.

Na pierwszą bramkę meczu nie trzeba było długo czekać. Już na początku meczu piłkarze Celta Vigo II nie dali szansy bramkarzowi drużyny przeciwnej. W pierwszej minucie bramkę zdobył Gabri Veiga.

Zawodnicy Atlético Baleares nawiązali walkę i doprowadzili do remisu jeszcze w pierwszej połowie. Po kwadransie gry na listę strzelców wpisał się David Haro.

Szczęście uśmiechnęło się do piłkarzy Atlético Baleares w 27. minucie spotkania, gdy Tony Gabarre zdobył drugą bramkę. To już dziesiąte trafienie tego zawodnika w sezonie.

Jedyną kartkę w pierwszej połowie sędzia pokazał Valloriemu z jedenastki gospodarzy. Była to 40. minuta spotkania. Do końca pierwszej połowy żadnej z drużyn nie udało się zmienić wyniku meczu.

Zespół Celta Vigo II ruszył do ataku, żeby jak najszybciej odrobić stratę. Sytuację wykorzystała drużyna gospodarzy, strzelając kolejnego gola. W 52. minucie skutecznym uderzeniem popisał się Arturo. Piłkarz ten strzela jak na zawołanie. To już jego trzecie trafienie w sezonie.

W 56. minucie w jedenastce Celta Vigo II doszło do zmiany. Juan Antonio wszedł za Diego Pampína. W tej samej minucie Lautaro De León został zastąpiony przez Jacoba Gonzáleza. Po chwili trener Atlético Baleares postanowił bronić wyniku. W 62. minucie postawił na defensywę. Za napastnika Artura wszedł Borja Emeterio, typowy obrońca, który miał pomóc swojej drużynie obronić wynik. Trener okazał się dobrym strategiem, jego decyzja pozwoliła jedenastce gospodarzy utrzymać prowadzenie. Mimo postawienia na obronę jedenastce gospodarzy udało się strzelić gola i wygrać.

W 70. minucie w drużynie Celta Vigo II doszło do zmiany. Dani Vega wszedł za Sergia Bermeja.

W 71. minucie swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył David Haro z Atlético Baleares.

Pod koniec meczu rozwiązał się worek z bramkami. Widzowie mieli powody do zadowolenia. Na pięć minut przed zakończeniem meczu David Haro hat-tricka ustrzelił zmieniając wynik na 5-1.

W ostatnich minutach spotkania na boisku kibice domagali się kolejnych bramek. W 87. minucie wynik na 6-1 podwyższył Alberto Gil.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry kartką został ukarany Gabri Veiga, zawodnik Celta Vigo II. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Mecz zakończył się rezultatem 6-1.

José Manuel Fontán Mondragón
40′ Guillermo Juan Vallori Grimalt
Diego Varela Pampín56′
 17′ (k.), 71′, 85′ David Haro Iniesta
Sergio Bermejo Lillo70′
Jordan Holsgrove
Daniel Molina Orta
74′ Jorge Ortiz Mendoza
Alberto Solís Gómez
Alberto Villapalos Muñoz
Gabriel Veiga Novas  1′ 90′
 27′ 78′ Antonio Gabarre Ballarín
Lautaro De León Billar56′
 52′ 62′ Arturo Juan Rodríguez Pérez-Reverte
Juan Antonio Ros Martínez56′
62′ Borja San Emeterio Díaz
David Álvarez Pazó
José Manuel García Maurin
Jacobo González Rodrigañez56′
74′  87′ Alberto Gil Barea
Mohamed Aiman Moukhliss Agmir
78′ Diego Cervero Otero
Daniel Vega Cintas70′

Piłkarze obu drużyn otrzymali po jednej żółtej kartce.

Oba zespoły wykorzystały wszystkie zmiany w drugiej połowie.